e-toplum Bilişime Doğru 25 EYLÜL 2011 / 14:18

Oyun Endüstrisi, her yönüyle zirvede konuşulacak

“ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11”, pazarlama dünyasının yeni mecrası oyun endüstrisini, “Sınırsız Oyun Konferansı” ile yeni kazanç kalemleri ekseninde gündeme taşıyacak.
e-Kullanıcıların yoğun talepleri ile hızlı büyüme grafiği çizen sayısal oyun sektörü ve ekosistemi 2015 yılında 112 milyar dolara koşacağı öngörülen büyük bir pazar vaat ediyor. Gerek bilgisayar, gerek mobil, gerekse konsol oyunlar artık pazarlama sektörü için  tüketicisine ulaşmak için çok önemli birer mecra. Tüm bu gelişmeler ve geleceğe ilişkin öngörüler de, bu yıl zirvenin 4 -5 Ekim tarihlerinde ev sahipliği yapacağı “Sınırsız Oyun Konferansı”nda uzmanlar eşliğinde ele alınacak. Oyun sektörünün gelişme gösteren bir endüstri olarak ele alınacağı Sınırsız Oyun Konferansı, pazarın gösterdiği gelişimi ve bu gelişimin doğurduğu yeni iş fırsatlarını da, katılımcılarına gösterecek.

Oyun üreticilerinden, oyun geliştiriciler ve pazarlama profesyonellerine önemli ipuçları
Oyun geliştirme sanatının inceliklerinin, sektörün öncü şirketlerinin yöneticileri tarafından bizzat anlatılacağı konferansta oyunlar, bir pazarlama ve eğitim platformu olarak da değerlendirilecek. Crytek, Kurucu Ortağı Cevat Yerli ve Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı, Sobee Studios Genel Müdürü Mevlüt Dinç’in konuşmacı olduğu konferans, “Hangi platformda nasıl iş geliştirilir?”, “Online Oyun”, “Oyun harici oyun alanları: Ciddi Oyunlar”, “Oyun ve Pazarlama” başlıklı panellere ev sahipliği yapacak. Nortec Eurasia (Nintendo) Genel Müdürü Can Hasan Çolakoğlu, METUTECH-ATOM, Yöneticisi Emek Kepenek, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı, OEM Çağatay Çopuroğlu gibi tanınmış oyun üreticisi şirketlerinin yöneticileri, Seti Yapım Kurucu Ortağı Tuğbek Ölek’in panel başkanlığını yapacağı “Hangi platformda nasıl para kazanılır?” başlıklı panelde kürsüye çıkarak hem oyun geliştiriciler, hem de pazarlama profesyonelleri için çok önemli ipuçları paylaşacaklar. Konferans, 5 Ekim’de de “Oyun harici oyun alanları: Ciddi Oyunlar” ve “Oyun ve Pazarlama” başlıklı  sektörden uzman isimlerin konuşmacı olacağı iki panele de ev sahipliği yapacak.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics