e-toplum Bilişime Doğru 29 TEMMUZ 2011 / 14:24

Sınırlar ötesi işbirliği ve yeni iş fırsatlarının zirvesi

İş dünyasına önemli mesajlar verecek olan ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi ’11, bu yıl Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Telekomdan, finansa, sosyal medyadan geleceğin ticaretine farklı konulara değinecek ve konuk konuşmacıları ile iş dünyasına önemli mesajlar verecek olan ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi ’11,  bu yıl Vodafone ana sponsorluğunda ve sektörden pek çok kurumun katkısıyla gerçekleşiyor.

Bu yıl “Sınırlar Kalkıyor” temasıyla 3-5 Ekim 2011 tarihlerinde Avrasya iş dünyasını İstanbul’da buluşturacak olan ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi ’11, Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleşiyor. Sınırlar ötesi işbirliği ve yeni iş fırsatları yaratılmasına olanak sağlayacak zirve, Vodafone’un  yanı sıra bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi pek çok iş ortağı kurum tarafından destekleniyor. Avrasya’nın bilişim dünyasında söz sahibi kamu ve özel sektör temsilcileri, siyasetçileri ve akademisyenlerini İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturacak olan zirveyi iş ortağı olarak destekleyen kurumlar arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Elektronik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TESİD), Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) yer alıyor.

ZirveZirve, pek çok farklı konferans ve oturuma ev sahipliği yapacak

ICT Summit Eurasia -Bilişim Zirvesi’11, bu yıl sekiz konferans, iki forum, sektörel iş ve teknoloji oturumları ve bölgesel buluşturma toplantılarının yanı sıra çözüm gösterileri bölümü ve bu yıl ilk kez verilecek ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi Ödülleri’ne de ev sahipliği yapacak. Önemli konuk konuşmacıları da ağırlayacak olan zirvede bu yıl ki etkinlikler arasında “Sınırsız İletişim”, “Geleceğin Ticaretinin e-Hali”, “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya”, “Mobilişim”, “Bölgesel Finans Çözümleri”, “Bölgesel İş Fırsatları” Konferansları ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek oyun sektörünün gelişimi ve yeni pazarlama platformu olarak oyundan nasıl yararlanıldığının ele alınacağı iki gün boyunca devam edecek olan “Sınırsız Oyun Konferansı” yer alacak. Zirvenin forumlarını ise yeni çağın yaşam şeklini ve kentlerin yeni yüzlerini sorgulayacak olan “Geleceğin Şehirlerinde Yaşam” ve teknoloji liderlerinin, bilişim teknolojileri sağlayıcılardan, beklentilerini aktaracakları; “Kullanıcının Sesi” forumları oluşturacak.

BTK Kurul Başkanı  Dr. Tayfun Acarer: “Zirve, Türk ICT sektörü için önemli bir uluslararası platform olacak”

Bilişim Zirvesi’11 etkinliğinin, artık Avrupa ve Asya Zirvesi olarak düzenlenmesini beklediklerini ifade eden BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in bu yıl zirveye ilişkin değerlendirmeleri de şöyle; “Türkiye’de ICT sektörünün, hem ülke içinde hem de uluslararası camiada söyleyeceği çok sözü var. ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 bunun için önemli bir platform oluşturacak.ICT üretici, dağıtıcı ve kullanıcının en çok işbirliğine ihtiyaç duyduğu sektörlerin başında geliyor. Bunun yolu da sıkı diyalogdan geçiyor. Bilişim etkinliğini bu diyalogların kurulması için önemli bir platform oluşturması bakımından çok önemsiyorum. Bu nedenle, 11 yıldır gelenekselleşmiş olan Bilişim Zirvesi’nin de, sektörümüz için anlamı büyüktür. Sektörümüz, bölge ülkeler için önemli bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bu cazibe merkezi kavramıyla elbette yalnızca yabancı yatırımcıyı çekmekten söz etmiyorum. Bölgenin ICT üssü olmasından söz ediyorum. Bunun için elimizde bulunan fırsatları iyi değerlendirerek somut çıktılar almamızın gerekli olduğuna inanıyorum.”

TBV Genel Sekreteri Behçet Envarlı: “Zirve, ortak akıl için platform oluşturacak, “Kullanıcının Sesi Forumu”nda  gelecek stratejisi ve yatırım planları konuşulacak.”

Bu yılki  ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11’in  tam bir “uluslararası” özelliğe kavuşmasının son derece sevindirici olduğunu belirten TBV Genel Sekreteri Behçet Envarlı, şöyle konuştu: “Sınırların kalkması, böylece dış dünyaya açılım ve uluslararası rekabete katılım BT sektörü için bulunmaz bir nimet. Günümüzde uluslararası işbirlikleri ve ortaklıkların oluşturulması büyük önem kazandı. Bu tür ilişkiler sadece “ticari” açıdan fayda sağlamıyor, aynı zamanda bir “network” oluşturma olanağını da getiriyor. Zirvenin bir diğer önemli yanı da tüm paydaşları, siyasetçiyi, kamu yetkililerini, özel sektörü, akademisyenleri ve STK’ları bir araya getirerek sektör sorunlarının dile getirilmesini, çözümleri belirlemek üzere ortak
akıl oluşturulmasını sağlayacak bir platform oluşturması. Zirvede TBV olarak görev almaktan mutluluk duyuyoruz ve etkinlikte “Kullanıcının
Sesi Forumu”na ev sahipliği yapacağız. Bu kapsamda kurumların iş ve bilişim yöneticileri ile bilişim sektörü temsilcilerini  buluşturacağız. Teknoloji liderlerinin, bilişim teknolojilerinden ve kamu otoritesinden beklentilerini aktaracakları; başarı öykülerini, hayal kırıklarını paylaşacakları, strateji ve yatırım planlarından söz edecekleri bir gün yaşayacağız.”

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel: “Zirvede gelecekte sektörü daha ileri taşıyacak stratejileri konuşacağız.”

Bu yıl ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’in ana sponsorluğunu üstlenen Vodafone,  zirvede “Future Agenda / Gelecek Gündemde” adı altında bir oturum da düzenleyecek. Vodafone Türkiye olarak, bu yıl ICT Summit Eurasia -  Bilişim Zirvesi ‘11’e ana sponsor olmakla da çok doğru bir işbirliği içinde olduklarına inandıklarını belirten Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel, zirve ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi, eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aşan ve Avrasya’nın bilişim odağı haline gelmiş bir platform olarak saygın bir konuma sahip. Zirvede ayrıca dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden biri olarak “Future Agenda / Gelecek Gündemde” adı altında gerçekleştireceğimiz oturumda sektörü daha ileriye taşıyacak yeni stratejileri konuşacak ve gelecekte mobil teknolojilerinin hayatımıza getireceği yenilikleri sizlerle paylaşacağız. Büyük bir heyecanla dahil olduğumuz bu platformun Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli yeni işbirliği fırsatları için kullanmak ve sektörde yeni değerler yaratmak adına çok önemli bir fırsat olduğuna da inanıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:832

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics