e-toplum Bilişime Doğru 25 EYLÜL 2011 / 14:19

Ulaştırma, AB Bakanlığı, STK ve özel sektörden tam destek

Bu yıl, Ulaştırma, AB Bakanlığı, bir çok STK ve özel sektörden pek çok şirketin desteğiyle gerçekleşen “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11”de destekleyici kurumlar da farklı etkinliklerle yer alıyor. Bu yıl açılışını AB Bakanı Egemen Bağış ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yapacağı “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11”de destek veren TÜBİSAD, TÜTED, TÜBİDER, TESİD, TEDER,TBV, TBD, YASAD zirvede farklı bölümlerde etkinlikler düzenleyecek.

TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Altay: “TESİD olarak, Türkiye ile Avrasya’yı aynı platformda buluşmasını çok önemsiyoruz.”

Bilişim Zirvesi, uzun yıllardan bu yana, vizyoner duruşu, üst düzey sektör temsilcilerini, siyaset ve kamu çevrelerini ortak bir platformda buluşturma özelliği ile sektöre damgası vuran bir etkinlik oldu. Bu sene, bölge ülkelerin hedeflenerek zirvenin uluslararası bir kimlik kazanması, ülke olarak 500 milyar dolarlık ihracat hedefimize koşarken alınmış son derece yerinde bir karar. Ülkemiz bilgi ve iletişim sektöründe kuşkusuz bölge ülkeler için bir cazibe merkezi. En kısa sürede ICT üssü olmamız için elimizdeki fırsatları, hükümet, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, akademik çevreler olarak çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu noktada, uygulanan kararlı teknoloji politikaları ve günden güne daha yaygınlaşan teşvikleri son derece umut verici buluyorum. TESID olarak ICT ve elektronik sektörlerinin tümünü kucaklıyoruz. Bu kapsamda yaptığımız çalışmaların içinde “İş Geliştirme Toplantıları”mız çok önemli bir yer tutuyor. Bugüne kadar Telekom Operatörlerimiz, Otomotiv, Beyaz/Kahverengi Eşya ve Savunma Sanayinin önde gelen şirketlerini bu toplantılarda KOBİ’lerimizle buluşturduk.  Zirve sırasında da, üyelerimizin Avrasya ülkeleriyle potansiyel işbirliği olanaklarını yakalayacaklarından kuşkum yok. Dolayısıyla, TESİD olarak, Türkiye ile Avrasya’yı aynı platformda buluşmasını çok önemsiyoruz. Türkiye, elektronik ve iletişim altyapısı alanlarında çok iyi bir konumda. Zirvenin teknolojik gelişmeler alanında yaratacağı gündemle, sektör temsilcilerinin geleceğe dönük yol haritalarına rehber olacağına inanıyorum.”
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics