e-toplum Bilişime Doğru 19 AĞUSTOS 2011 / 11:22

Zirve, bölgesel finans sektörünün gündemini tutacak

“ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi ’11”, Bölgesel Finans Konferansı ile finansta değişen hizmet modelleri ve bölgesel yatırım planlarını gündeme taşıyacak.

Avrasya Bölgesi’nin kapsamlı iş ve teknoloji buluşmalarından biri olan ve bu yıl “Sınırlar Kalkıyor” teması ile 3-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlecek olan “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11”, Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı’na ev sahipliği yapacak. 5 Ekim’de gerçekleşecek ve Gürcistan, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin bankalarının teknoloji yöneticilerinin kürsüye çıkacağı konferansta, finans ve bankacılık sistemindeki yenilikler ve örnek uygulamalar ele alınacak. Değişen uluslararası standartlar, bilişim teknolojileri ile farklılaşan hizmet modelleri ve bölgedeki finans ve bankacılık sistemleri ve gelecek yatırımlarının konuşulacağı konferans, bölgesel işbirliklerine de zemin hazırlayacak. Türkiye özelinde finans ve bankacılık çözümleriyle bölgeye nasıl örnek olunabileceği ve sermaye piyasalarındaki yeniliklerin de ele alınacağı konferans, bölgesel ve ulusal boyutta finans ve bankacılık sektörünün önündeki fırsatları ele alan üç panelin yanı sıra sunumlara da ev sahipliği yapacak.
2001 yılında yaşanan finansal kriz sonrası, mali ve finansal bir reform sürecinden geçen ve küresel krizin etkilerini daha az hisseden Türkiye finans sektörünün teknoloji kullanım alışkanlıkları ve bu doğrultudaki yatırımlarının da ele alınacağı konferansta, finans ve bankacılıkta uluslararası standartlar, bankaların gelecekteki bilişim stratejileri, Türk bankacılık ve sermaye piyasaları sistemindeki yenilikler gibi konular sektörden temsilci ve uzmanlarla ele alınacak. Konferansta ayrıca, “Finans ve bankacılıkta dünya ölçeğinde projeler nasıl üretilebilir? Türkiye finans ve bankacılık çözümleriyle bölgeye örnek olabilir mi?” gibi sorulara da yanıt aranacak.
“Bölgedeki finans/bankacılık sistemleri ve gelecek yatırımları”, “Finansta yeni ufuklar” ve “Türk bankacılığının teknolojiyle imtihanı” başlıklı üç panele de ev sahipliği yapacak olan konferans, farklı başlıktaki sunumlarla da zenginleşecek. Müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri, mobil bankacılık hizmetleri, akıllı kart teknolojileri, ATM ve POS teknolojileri/ortak kullanım, bilgi güvenliği, internet bankacılığı ve e-imza konferansta gerçekleşecek  ve katılımcıların yeni fikirler edinebilecekleri sunum konuları arasında yer alacak.

Mirsis Genel Müdürü  ve Yönetici Ortak Gül Düzgider: “Zirve, sektörün nabzını tutan ve bilişim dünyası profesyonellerini buluşturan önemli bir etkinlik.”

Mirsis, “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11” Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı sponsorları arasında yer alıyor. Mirsis Genel Müdürü ve Yönetici Ortağı Gül Düzgider’in zirve ile ilgili değerlendirmeleri de şöyle: “Bilişim Zirvesi’ni, sektörün nabzını tutan ve bilişim dünyası profesyonellerini buluşturan önemli bir etkinlik olarak görmekteyiz. Bulunduğumuz dönem, bilgi işlem ile iletişim dünyasının birleştiği ve sosyal yaşantımızla sayısal mecraların bütünleştiği bir dönem ve bizler bir dönüşümü yoğun yaşamaktayız. Bu süreçte giderek iç içe geçen ve karmaşıklaşan konu başlıkları için panel, konferans ve oturumlarda sektör katılımcıları ve profesyonelleri buluşma fırsatı yakalamakta, güncel bilgileri edinmekteler. Sektörümüzün geleceğine inanmaktayız. Vizyonumuzu dünyaya BT hizmetleri üzerine kurduk ve yatırımlarımızı o doğrultuda planladık. Türk insanının, geleceğin çalışma dünyasında yadsınamaz katkılarının olacağı fikir birliğimiz. ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’in bu amacımız için güzel bir çıkış noktası olduğunu düşünmekteyiz.”

ZirveZirve, sosyal ağlardaki iş fırsatlarını “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı” ile gündeme taşıyacak

Son yıllarda şirketlerin müşterileri ile olan iletişiminde rolü giderek artan sosyal medya konusunda ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, bu yıl tam günlük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sosyal mecranın popüler markalarının yöneticileri ve sosyal medya ajanslarından uzmanların kürsüde olacağı ve farklı panellerle zenginleşen “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı”nda, iş dünyasına sosyal ticaret, sosyal CRM gibi yeni tanımlar kazandıran sosyal medya her yönüyle ele alınacak. Şirketlerin müşterilerini sosyal mecrada da kazanabilmeleri ve yeni iş fırsatlarını değerlendirebilmeleri için ipuçları ortaya koyacak konferansta, şirketlerin sosyal medyadaki varlığını nasıl doğru yönetebileceği, sosyal ağlardaki kitlelerin profilleri ve ölçümleme yöntemleri de irdelenecek. Zirvenin ikinci günü olan 4 Ekim 2011’de gerçekleşecek konferans, sosyal medyada önemli büyüklükte kitlelere ulaşan, kampanyalarıyla adından söz ettiren markaların başarılarının ardındaki sırlara da ışık tıutacak. Konuşmacıları arasında Coca-Cola ve Soyak gibi sosyal mecranın popüler markalarının yöneticilerinin yer alacağı konferans, uzmanların ağzından farklı sektörlerden profesyonellere sosyal medyada nasıl varlık gösterebilecekleri konusunda önemli ipuçları sunacak.

Konuk konuşmacı TEDx Amsterdam Kurucusu Jim Stolze

Konuk konuşmacı olarak açılış konuşmasını yapacak TEDx Amsterdam’ın Kurucusu ve Yazar Jim Stolze’u ağırlayacak olan “Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı” farklı başlıktaki iki panele de ev sahipliği yapacak. “Sosyal Medyada Varolma ve Yeni İş Modelleri” başlıklı panelin konuşmacıları arasında Madam Brownie Kurucu Ortağı Yeşer Sarıyıldız ve Vodaco Agency Kurucu Ortağı Mehmet Subaşı ve 11Dijital Şirket Ortağı Müge Doğrular yer alacak. Konferansın ikinci paneli ise TickTockBoom Genel Koordinatörü Cem Çınlar’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek “Sosyal Medyada Şirketlerin ve Kullanıcıların Beklentileri Nasıl Bir Araya Getirilebilir?” başlıklı panel olacak. Panelistleri arasında MedyaNET Grup Satış Koordinatörü Banu Barbarosoğlu, Soyak Holding Kurumsal İletişim Direktörü Fatma Çelenk ve CocaCola Dijital Pazarlamadan Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Yüce Zerey, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, TAV Kurumsal İletişim Koordinatörü Bengü Vargül’ün olduğu panel, katılımcıları için sosyal medyanın kullanıcı profilleri ekseninde şirketlerin ve kullanıcıların beklentilerinin nasıl örtüştürülebileceğine ışık tutacak.
ETİKETLER : Sayı:835

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN