e-toplum Bilişime Doğru 26 AĞUSTOS 2012 / 15:01

Zirve, farklı içerikleri katılımcıları ile buluşturacak

Zirve, sosyal medya ve e-ticareti konusunun uzmanları ile gündeme taşırken, STK’larda Sektörü Geliştirme Forumları ile gündem yaratacak.

Bu yıl İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ne taşınan ve Vodafone’un ana sponsorluğunda 11 - 13 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’12, yine zengin bir içerikle katılımcılarını ağırlayacak. Bu yıl beş bakanlık ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı, BTK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen zirve, “Sonraki adım” teması ile gerçekleşiyor. Sektörel konferanslara, forumlara, uygulama seminerlerine, teknoloji ve iş çözümleri sunumlarına ev sahipliği yapacak zirve, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli küresel konuşmacıları da ağırlayacak.

Sosyal medyada sonraki adım zirvede belirlenecek

Zirve, sosyal medya ve pazarlama alanındaki gelişmeleri özel bir konferansta ele alacak. 13 Eylül 2012, Perşembe günü yapılacak Pazarlama ve Sosyal Medyada Sonraki Adım Forumu, Anadolu Ajansı ve TTBoom’um destekleriyle düzenleniyor. Konferans, markaların sosyal mecrada nasıl daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri, müşteri davranışlarını nasıl ölçümleyip analiz edebilecekleri yönünde uzmanların özel sunumlarıyla zenginleşecek etkinlik, yeni nesil pazarlama yaklaşımlarına ışık tutacak. Etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan Forrester E-İş ve Kanal Stratejileri Başkan Yardımcısı Benjamin Ensor da, “Şirketinizin sosyal medya politikası sosyal mi, antisosyal mi?” başlıklı sunumu ile  sosyal medya çalışmalarını sorgulatacak.

nick-a-courtForrester Pazarlama Direktörü Nick A’Court:
“Türk şirketlerine hayata geçirilebilir yöntemler sunacağız”

“Türkiye yarışta yerini aldı, ama Türkiye ekonomisinin büyümesi rekabeti de yoğunlaştırmakta. Bu daha büyük bir pazarlama karmaşasını ve uzman profesyonellerin rehberliğine yönelik ihtiyacı beraberinde getirmekte. Sosyal medya ve e-ticaret çözümlerinin açılımında bu yoğun hissediliyor. Forrester, Fortune 1000 şirketleri ile yaptığı çalışmaların da ışığında, bu büyümeyi sermayeye çevirme konusunda Türk şirketlerine yardım etmekte iyi bir biçimde konumlandığına inanıyor. Bunu da liderlik sunarak, en iyi örnekleri anlatarak ve şirketlere yeni ve sonrakine hazır duruma getirerek yapabilir. Zirvede şirketlere hayata geçirilebilir yöntemler sunacağız.”

ozgur-dogan-fabrikaFabrika Reklam Ajansı Kurucu Ortak Özgür Doğan:
“Forumda ‘neuro-marketing’ten bahsedeceğiz”

“Sosyal medya şu anda bile ciddi bir bilinmezlik içeriyor. Acaba yeni bir .com balonu mu yoksa ciddi ve güçlü bir mecra mı? Pazarlama ve Sosyal Medya’da Sonraki Adım Forumu bize sosyal medyanın geleceği açısından küçük de olsa bir ipucu bile verse, eminim işlevini fazlasıyla yerine getirecektir. Fabrika’nın mottosu kader cesurlardan yanadır. Yenilikçilik, devrimcilik cesurların işidir. Cesurları da cesurlar destekler. Onun için bu foruma destek olduk. Forumda daha çok neuro-marketing’ten bahsedeceğiz. Beynin gizemli koridorlarında ilginç bir seyahate çıkacağız. Beynin satın alma butonu var mı? Varsa nerede? Bunları göstereceğiz.”

STK’lar Sektörü Geliştirme Forumları ile zirvede olacak

Zirve, bu yıl STK’lar tarafından gerçekleştirilecek Sektörü Geliştirme Forumları’na ev sahipliği yapacak. 13 Eylül’de paralel oturumlarla gerçekleşecek etkinliklerde, TBV tarafından gerçekleştirilen forumda, “İSTKA Mali Destek Programları”, “Akıllı Şehirler için BİT, İstanbul Bilgi Toplumu İzleme Grubu Projesi” ve “İstanbul’da Nasıl Bir Bilgi Toplumu” başlıklı oturumlar katılımcılarla buluşacak. TBD (Türkiye Bilişim Derneği) ise aynı gün BİM Meydanı “Kurumlarda Teknolojiyle Bir Sonraki Adım” başlıklı panel ile katılımcıları ağırlayacak. TÜBİDER’in “Mesleki Yeterlilik, Sertifikasyon ve Bilişim Sektörüne Getirdiği Katkılar “ başlıklı panel gerçekleştireceği Sektörel Forumlar’da TEDER (Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği) ve TÜBİDER işbirliği ile de “İnternet ve Sosyal Ağların Toplumsal Etkileri” başlıklı bir panel düzenlenecek. TESİD (Türk Elektronik Sanayicileri Derneği) ise 2023 hedeflerine ulaşılması için sektör nezdinde yapılması gerekenleri Arçelik, Aselsan, Turkcell, Türk Telekom yöneticilerinin birarada olacağı bir panelle ele alacak. Sektörel Forumlar kapsamında YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) de, “ 2023 Hedefleri Yolunda Bilgi ve İletişim Teknolojileri” raporunun önemli çıktılarını ve oluşturulan önerileri  düzenleyeceği oturumda aktaracak. Sektörel Forumlar kapsamında TELKODER (Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği) ise “Her eve Herkese Çok Hızlı İnternet” başlıklı bir oturum düzenleyecek.

emre-guzerPayU Türkiye Ülke Direktörü Y. Emre Güzer:
“Zirve, e-ticaretin getirdiği sonraki adımlara mercek tutacak”

“Bilişim Zirvesi 2012’nin ana teması olan “Sonraki Adım” e-ticaretin getirdiği sonraki adımlara mercek tutmamıza olanak sağlayacak. Biz de PayU olarak ödeme sistemlerindeki “sonraki adımlardan” bahsedeceğiz. Bu noktada PayU olarak ödeme sistemlerinin e-ticaretteki önemini, sağladığı güven ve katma değeri masaya yatıracağız. Türkiye’de e-ticaret yapan, yapmak isteyen hemen herkese temas ederek, iş yapma şekillerini ileriye taşımak arzusundayız.”

hakan-orhunETİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun:
“Networking açısından çok önemli bir konferans”

“Bu konferansta birçok değerli katılımcı var. Bunlar sektörün deneyimli isimleri... Bu isimlerden eğilimleri öğrenmek ve networking açısından çok önemli bir konferans olduğunu düşünüyorum. Biz ETİD olarak Türkiye’de e-ticaretin geldiği durumu anlatacağız. Ayrıca burada yaptıklarımızdan ve ileri dönemdeki planlarımızdan da bahsedeceğiz.”

eticad-ercument-erdemETİCAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem:
“Katılımcılara büyük potansiyeli aktaracağız”

“Sadece ülkemiz değil,  tüm dünya ekonomilerini yakından ilgilendiren e-ticaret sektörünün sorunlarına çözümlerin aranacağı ve bir adım sonrasında bizleri neler beklediğinin masaya yatırılacağı bir organizasyon. Konu konuk ve potansiyel katılımcıları göz önünde bulundurduğumuzda iyi bir konferans olacağı da açık. ETİCAD’ın temel misyonu, artık giderek geleneksel ticaretin yerini almaya başlayan e-ticaret olgusu hakkında farkındalık yaratmaktır. Konferansta ETİCAD’ın bu çabalarını anlatacağız ve e-ticaret ufukturu ile katılımcılara potansiyel hakkında bilgi vereceğiz. “
ETİKETLER : Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics