Dosya Bilişimin Liderlerİ Bilişim 500 ile buluştu 08 TEMMUZ 2013 / 08:00

Hizmet ihracatına yönelik yatırımlarımızı artırıyoruz

Alcatel – Lucent, Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi / Satıcısı ve Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi – Hizmet kategorisinde birinci oldu. Şirketin plaketlerini ise Alcatel – Lucent Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım aldı. Kıvılcım, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Veri ve erişim alanında yaptığımız yatırımları güçlendirmek amacıyla Ar-Ge’de çalışmalar yapıyoruz. Bulut çözümleri çok komplike ürünler ve bu konuda Türkiye pazarının eğitilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda bazı çözümlerimizi Türkiye’ye getirdik. Öte taraftan küçük hücresel çözümler Türkiye’de daha fazla uygulama alanı bulacak. Büyük kuleleri kurduğunuz zaman insanlarda bazı tepkileri oluşabiliyor. Bu durum da operatörleri sıkıntıya sokabiliyor. Yeni çözümler ve bazı düzenlemelerle birlikte bu konudaki yatırımların artacağını düşünüyoruz. 2014 yılı ile birlikte bu pazarın gelişeceğini öngörüyoruz. Türkiye’de fiber ile ilgili de önemli gelişmeler var. Bu konuda da yatırımlarımızı ve çözümlerimizi oluşturduk. 2013 yılı bizim alanımızdaki yatırımların geçen yıl ile aynı oranda olacağını düşünüyoruz. Biz burada pazardaki payımızı artırmayı planlıyoruz. Operatörlerin yatırımlarında da biraz daralma olabilir. Dolayısıyla biz de farklı sektörlere yönelerek payımızı artıracağız. Biz ayrıca hizmet ihracatı konusunda da önemli bir atak yaptık. Bu çalışmalarımız da artarak devam edecek.”
ETİKETLER : Dosya Sayı: 929
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN