Dosya Bilişimin Liderlerİ Bilişim 500 ile buluştu 08 TEMMUZ 2013 / 08:00

WORKCUBE: “ERP pazarı sürekli genişliyor”

Workcube, Bilişim 500 Araştırması 2012’de ERP Yazılımı Türkiye Merkezli Üretici kategorisinde ilk sırada yer aldı. Workcube İş Geliştirme Direktörü Ferdi Fırat, önceki yıllara kıyasla daha verimli geçen 2012 yılında çalışan sayısını artırdıklarını, organizasyonel yapılarını iyileştirdiklerini, artan ERP deneyiminin yeni başarıları beraberinde getirdiğini söyledi. “2012 yılında 3 bine yakın işletmeyle tanıştık, yaklaşık 600 işletmeyle yüz yüze görüştük, 100’e yakın işletmeyi Workcube’a taşıdık” bilgisini veren Fırat, işletmelerde ERP bilincinin oluşması için çok sayıda toplantı ve seminer düzenlediklerini eklemeden geçmedi. Fırat, satış rakamlarının her yıl istikrarlı bir yükseliş sergilediğini belirtirken, 2012 yılının da önceki yıla göre yüzde 30 daha yüksek olduğunu hatırlattı. Fırat, 2013 yılının ilk yarısını şöyle değerlendirdi:
“Beklentimizin üstünde bir ilgiyle karşılaştığımızı söylemeliyim. Ziyaret sayılarımız arttı, fırsat sayılarımız bu doğrultuda arttı. Bu gelişmeleri, sektöre ciddi katkı sağladığını düşündüğümüz ERP bilgilendirme gönderilerinin sağladığını düşünüyoruz. İşletmelerde ERP yazılım ihtiyacı bilincinin bu yıl daha fazla olacağı kanısındayım. Artık Türkiye’de daha çok sayıda başarılı ERP uyarlamaları gerçekleşiyor, bu sayede işletmeler eskiden olduğu gibi ERP’den korkmuyor ve talepkar oluyor. Bu sayede bilinç artıyor ve pazar da genişliyor.”
Fırat, 2013 yılında bulut tabanlı çalışabilen ERP yazılımlarının daha çok ilgi göreceği tahmininde bulunurken, donanım ve bakım maliyetlerini düşüren bu anlayışla bulut ve beraberinde kiralama politikalarının artacağı tahmininde bulundu. Bu durum, Fırat’a göre, sektöre olumlu yansıyacak.
ETİKETLER : Dosya Sayı: 929

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics