bimser 24 EKİM 2013 / 11:08

eBA Tanıtım Günleri etkinliğine gün boyu ilgi büyük oldu

İş yazılımları alanının etkili oyuncularından BİMSER ÇÖZÜM, bilişim dünyasının ileri gelen yöneticileri ve profesyonellerine 27 Eylül Cuma günü ICC Istanbul Congress Center – Harbiye’de geniş katılımlı bir toplantı düzenledi.

Yüzün üzerinde şirketin IT Yöneticisinin katıldığı etkinlikte gün boyunca eBA platformu tanıtıldı. Ayrıca ürünü kullanan 6 şirket deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Toplantıda ağırlıklı olarak, eBA İş Akış Yönetim Sistemi platformuna yeni dahil olan“eBA Doküman Yönetimi” ve “eBA Capture” modülleri tanıtıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan şirket kurucu ortağı ve grup yöneticisi Sedat Babalık, “Bimser Çözüm; kurulduğu 1998'den bu yana geliştirdiği BOYS, QDMS, eBA ve ENSEMBLE başarılı paket yazılımları ile ülkemizin ilk 500 şirketinin nerede ise tamamına hizmet vermektedir. 24 ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir, ayrıca ülkemize ciddi ölçülerde ithal ikamesi sağlamaktadır. eBA, ülkemizde en yaygın kullanılan süreç otomasyon yazılımı haline gelmiştir. eBA’yı kullanan müşteri sayımız yurtiçi ve yurtdışında 350 nin üzerindedir. Bir küresel müşterimiz, eBA’yı kendi bünyesinde 17 ülkede kullanmaktadır. Hedefimiz, Bimser’i bir dünya şirketi yaparken eBA’yı da küresel bir ürün yapmaktır. Bu güzel tablonun oluşmasında, başta bizlere inandığınız için siz değerli müşterilerimize, emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve çözüm ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugüne kadar bir çok yabancı rakip üründen eBA’ya geçen müşterilerimiz olmuştur. Bu başarıyı devamlı kılmak için, ürünün teknolojisi, fonksiyonalitesi ve hizmet seviyemizi en yüksekte tutmamız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle yeni olan ve kurumlarınıza faydalı olacağına inandığımız değerleri ürünlerimiz aracılığı ile sizlerle paylaşmak en öncelikli hedefimiz olmaktadır. İlave olarak yeni geliştirdiğimiz modüllerin, halen kullandığınız iş akışı yazılımı tadında büyük bir keyif ile kullanabileceğinizi şimdiden garanti ediyoruz” dedi.

YENİ ARAYÜZ eBA v6 SÜRPRİZİ

eBA İş Geliştirme Ekip Lideri Onur Kızılyel tarafından eBA Workflow Management uygulaması katılımcılara tanıtılırken, mevcut eBA Workflow kullanıcıları için anlatım sonunda yeni arayüz sürprizi vardı. Yeni arayüzü ile birlikte katılımcıların bir kez daha beğenisini kazanan eBA Workflow Management uygulaması halen Türkiyede iş süreçleri otomasyonu konusunda firmaların bir numaralı tercihi olmaya devam etmektedir.

eBA DOKÜMAN YÖNETİMİ ve eBA CAPTURE MODÜLLERİ BÜYÜK BEĞENİ KAZANDI

eBA Ürün Yöneticisi ve şirket ortağı Bilal Uslu ise Bimser Çözüm’ün ürün gamına yeni katmış olduğu eBA Document Management ve eBA Capture uygulamaları ile katılımcıların karşısındaydı. eBA İş Akışı Yönetim Sisteminin tamamlayıcısı olacak olan eBA Doküman Yönetim Sistemi kurumların kağıtsız ofise geçişinde en büyük yardımcısı olacaktır. eBA İş Akışı Yönetim Sistemi ile tam entegre çalışabilen uygulama mevcut iş süreci otomasyonu kullanıcılarınında yüksek beğenisini kazandı.

Bilal Uslu tarafından tanıtılan bir diğer uygulama ise eBA Capture uygulamasıydı. eBA Capture modülü ülkemizde büyük ihtiyaç olan fiziksel dokümanların sayısallaştırması alanında yüksek verimlilik sağlayan üstün yetenekleriyle görücüye çıktı.

HAYATIN İÇİNDEN SUNUMLAR

Etkinlikte farklı sektörlerden müşteriler deneyimlerini paylaştılar. Günün sonuna kadar tüm katılımcılar, büyük bir heyecanla eBA nın gerçek hayatta başarı hikayelerini ilgililerinden dinlediler.

Akçansa’dan Doğan Aral; “eBA yı SAP ile entegre birçok süreçte kullandık. Uygulama standardizasyonu, iş birimleri arasında kolay iletişim, karışık süreçlerin kolay tasarımı, revizyon kolaylığı, süreçlere hakimiyet ve süreçlerde hızlanmayı eBA’nın en önemli özellikleri ve faydalarıdır” dedi.

İpekyol’dan Şevket Çelikkanat; “3-4 günlük eğitimle süreçler yapılır hale gelindi. Versiyon geçişlerinde sorun yaşanmadı. Yoğun kullanıma rağmen performans sıkıntısı olmadı. Düşünüp de eBA’da yapamadığımız bir süreç olmadı. eBA, ERP de karşılanmayan fonksiyonlar için joker platformdur” dedi.

Ford Otosan’dan Engin Aktaş; “eBA nın tüm şirkette kullanılan tek iş akış uygulamasıdır. Halen 115 form ve onay akışı, kurumumuzda tüm fonksiyonlar ve 13 ana bölümde kullanılmaktadır. Bunlara ait 1.218.645 adet akış ve 3.238.742 adet onay yapıldı. eBA da süreç geliştirme süresi, kod ile geliştirmeye göre 3-4 kez hızlıdır” dedi.

Doğuş İnşaat’tan Emre Aybar; “Kuruma ait tüm dokümanlar, organizasyon yapısı ve pozisyon hiyerarşisi içinde arşivlenerek izleniyor. Dokümanlar çoklu lokasyonlarda cache desteği ile performanslı kullanılıyor. OCR ve İndeksleme sayesinde doküman içeriklerden ve indeks bilgilerinden kolaylıkla erişebiliyoruz” dedi.

Societe Generale–KrediVer’den Serdar Kocaoğlu; “Kredi başvuru ve değerlendirme gibi en önemli sürecimiz eBA üzerinde çalışıyor. 3000’e yakın noktada kredi başvurularının yapıldığı bir süreçte, kredi değerlendirme süresi yüzde 50 azaldı, müşteri memnuniyeti yüzde 50 arttı, ve operasyonel maliyetlerde yüzde 50 düşüş sağlandı. Bu süreçte eBA 10 sistemle entegre çalışmaktadır” dedi.

Enerjisa’dan Osman Aksoy; “eBA Capture yazılımı ile, 200 tarama operatörü tarafından günde ortalama 25.000 sayfa taranarak ve indekslenerek doküman yönetimi sistemine aktarılıyor. Akıllı tarama, görüntü iyileştirme, sıkıştırma gibi bir çok özelliğini kullandığımız eBA Capture uygulamasının kolay kullanımı ve esnek özelliği ile fiziksel arşivlerimizi elektronik ortama taşıdık” dedi.

BAŞARILI GEÇEN GÜNÜN SONUNDA eBA EKİBİ ÇOK MUTLUYDU

Etkinlik öncesi tüm hazırlıklarını eksiksiz tamamlamak için üstün gayret gösteren eBA Proje Ekibi, görevlerini başarılı bir şekilde tamamladıkları için çok mutluydular. Günün keyifli geçmesinde etkinliği renklendiren moderatör Gökhan Ergün Beyi de unutmamak gerekir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics