Bircom 21 ŞUBAT 2014 / 11:22

İş dünyasında yeni trend: Ofis kulaklığıyla verimlilik artışı

ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada ofislerde kulaklık kullanımı hızla artış gösteriyor. Şirketler, ofis çalışanlarını yalnızca cep telefonları ile değil, masa telefonları ile yaptıkları görüşmeler için de kulaklık kullanmaya teşvik ediyorlar. Telefon görüşmelerinde kulaklık kullanımı sadece konfor sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda verimliliği de olumlu yönde etkileyerek tasarruf ve kazanç sağlıyor.

Ofiste kullandığımız iletişim araçları çok çeşitlilik gösterse de telefonla yaptığımız görüşmelerin tamamen yerini aldığını söyleyemeyiz.  Son 10 yıl içinde kullandığımız tüm iletişim araçları ve bunlar arasında yaptığımız tercihler aslında hep verimliliği ve konforu artırmaya yönelikti. Örneğin, artık birçoğumuz 10 yıl önceki faks yerine e-postayı ana haberleşme aracımız olarak kullanıyoruz.  Kullanmayı terk ettiğimiz her donanım veya platformun ardında, yenisinin daha fazla konfor, kolaylık ve verimlilik sunması olduğunu düşünebiliriz. Peki, ya telefon? Tamamen vazgeçmemiz olası değilse, telefonda geçen zamanımıza konfor ve verimlilik katmak, görüşmelere ayırdığımız zamanı daha verimli kullanmak mümkün değil mi?

Tabii ki mümkün: Ofiste kullanacağımız kulaklık bize konfor ama daha da önemlisi verim katacaktır. Masanızdaki telefon makinesinin bugünkü halini aldığı 1950’li yıllarda, o gün için çalışanların bir elinde ahizeyi tutarken diğer eliyle not alacağı kalemi tutması yeterliydi. Peki ya bugün? Aynı şekilde mi çalışıyoruz?

Peki ama hangi kulaklığı seçmeli? İster masa üstü telefon makinesi ister tümleşik haberleşme platformlarından birini kullanıyor olun, doğal olarak bunlarla uyumlu bir kulaklık modeli seçmek isteyeceksiniz.

“Bizim sisteme hangi kulaklık uyar?”

Dünyanın önde gelen ses teknolojileri üreticisi Sennheiser bu soruya şöyle yanıt veriyor: “Sisteminizi boş verin, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?” Sennheiser’in size sunduğu tüm modeller tüm cihaz ve altyapılarla uyumlu. Bu sorunun doğru yanıtı aslında bir kulaklığın bağlanacağı donanıma değil, kullanıcısına uyumlu olması gerekliliği.

Biraz açmak gerekirse, Sennheiser işe sizin çalışma ortamınızı öğrenmekle, başka bir deyişle sizin ihtiyaçlarınızı analiz etmekle başlıyor.  Bunun ardından size en çok konfor ve verimlilik katacak olan modelin hangisi olduğu kendiliğinden ortaya çıkıyor:

Çalışma ortamınız açık ofis düzeninde mi?  Ortam gürültüsünün karşı tarafa iletilmemesi sizin için önemli olmalı. Sennheiser’in gürültü filtreleme veya ultra gürültü filtreleme özellikli modelleri arasından seçim yapabilirsiniz

Kulaklığınızı telefon makinenize mi yoksa bilgisayarınıza mı yoksa her ikisine birden mi bağlamak istersiniz?  Sennheiser’ın telefon makinenize ve tümleşik haberleşme platformunuza aynı anda bağlanabileceğiniz bağlantı seçenekleri tam size göre.

 

Bilgisayarınıza bağladığınız kulaklığınızı telefon dışında multimedya uygulamalarında da kullanmak ister misiniz? Sennheiser’ın tümleşik haberleşme için ürettiği Culture serisi ürünleri mutlaka denemelisiniz.

Masanızdan 180 metre uzakta olduğunuz halde telefon görüşmelerinize devam etmek ilginizi çeker mi? Sennheiser’in DECT teknolojili kablosuz kulaklıkları olan DW Office serisi size ofis içinde tam bir özgürlük sağlıyor.

Görüşmelerinizi ağırlıklı olarak cep telefonu tablet veya laptop gibi taşınabilir cihazlardan mı yapıyorsunuz? Sennheiser, sürekli mobil olan kullanıcılar için ses kalitesini cebinizde taşıyabileceğiniz Bluetooth teknolojili modellerle aynı anda iki cihazı birden yönetebilmenize olanak tanıyor.

Sennheiser Communications ürünlerinin Türkiye distribütörü Bircom’dan Sennheiser  Telekom Ürünleri Ülke Müdürü  Henri Çiprut Sennheiser’ın tüm kulaklık çözümlerini kendi Ar-Ge birimlerinde ve kendi patentli teknolojisiyle geliştirdiğine dikkat çekiyor: “Şirketlerin ya da çalışanların gerçek ihtiyaçlarını belirliyor ve ardından size en uygun Sennheiser kulaklığı öneriyoruz. Ofisinizde ve hatta ofisinizin dışında,  konforun ve verimliliğin yanı sıra Sennheiser’in size sunduğu HD kalitesinde berrak ses, gürültü filtreleme, taşınabilirlik, şık tasarım gibi özellikleri kullanmak isterseniz bizi aramanız yeterli. Yaygın çözüm ortağı ağımızla size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.”
ETİKETLER : Bircom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics