Bircom 21 ŞUBAT 2014 / 11:24

Kablosuz hayat ne rahat

Ofis çalışanlarına hız, konfor ve verimlilik kazandıran yenilikler, kullanılan donanımların kablolardan kurtulmasıyla gerçekleşiyor. Artık sıra telefon kulaklıklarının getirdiği ileri teknoloji ürünü yeniliklerde…

Kablosuz telefonlar hayatımıza gireli 20 yıldan fazla oluyor. Telsiz telefonla önce evde başlayan kablosuz hayatımız, bunun ardından ofislerimizde de devam etti. Önce bilgisayarlarımız küçüldü ve masaların altındaki kasalardan taşınabilir bilgisayarlara dönüştü. Bu değişim beraberinde kablosuz ağları da getirdi; bilgisayarımızla ofisin herhangi bir yerinde ağa bağlanarak çalışabilmemiz mümkün oldu. Bütün bunlar olurken kablosuz telefon, iş hayatımıza da girdi.  Kablosuz telefonlara güvenlik, ses kalitesi ve genel uyumluluk sağlayan DECT teknolojisi standartları belirledi ve cihazlar arasında genel bir uyumluluk sağladı.

Ne var ki telefonu yanımızda taşımak ofis içinde hareket imkanı kazandırsa da, aslında verimliliğe etkisi sınırlı oldu: Hâlâ telefonu bir elimizle tutmak zorundaydık. Öte yandan ofis içinde yer değiştirirken ortam gürültüsü de farklılık gösterebiliyordu. Bu yüzden birçok kez daha sessiz alanlara çekilmek zorunda kalmamız, aslında hareketliliğimizden taviz vermemiz anlamına geliyordu.

Ofisimizde telefon görüşmeleri yaparken kullanacağımız kulaklıklar ses kalitesinin yanı sıra iki elimizi de serbest bıraktığından verimliliğimizi artırıyor. Ne var ki masamızdaki telefonumuza veya tümleşik haberleşme platformu kullandığımız bilgisayarımıza yine bir kablo ile bağlıyız. İşimizi yaparken masamızda oturmamız, ekrana sürekli bakmamız gerekmiyorsa, masamızdaki bu ek kablodan kurtulmamız ve bu sefer gerçekten özgürce dolaşmamız tekrar mümkün.

Ofis kullanıcısına gerçek özgürlük

Sennheiser’in DECT teknolojili kablosuz kulaklıklarını içeren DW serisi, ofiste bize gerçek bir özgürlük, yüksek kalitede ses, konfor ve tabii ki verimlilik kazandırıyor. Bugün kablosuz telefon görüşmesi yapmaya yarayan Bluetooth ve Wi-Fi gibi diğer seçeneklerden farklı olarak DECT, en baştan kablosuz sesli görüşme yapmak üzere tasarlanmış bir teknoloji.  Genişbant desteği sunan Sennheiser DW serisi kulaklıklar HD berraklığında ses kalitesi ve geniş bir kapsama alanı sunulabiliyor. Ofisimizde başka herhangi bir altyapı değişikliği ya da donanım ilavesi gerektirmeden, masamızda şık bir biblo gibi duran bir baz ünitesinden180 metremesafeye kadar uzaklaşsak bile konuşmamıza rahatlıkla devam edebiliyoruz. Sennheiser DW serisi kablosuz kulaklıklar aynı anda hem bilgisayarımıza hem de telefon setimize aynı anda bağlı olduğundan, her ikisinden de gelen çağrıları ayrı ayrı yönetmemiz (gelen aramaları yanıtlayıp sonlandırmamız) mümkün.

İhtiyacımıza göre gürültü filtreleme veya ultra gürültü filtreleme seçenekleri sunan DW serisi, tüm lider markaların ürettikleri telefon setleri ile uyumlu. DW serisi kablosuz kulaklıklar, 12 saat kesintisiz konuşma ve 100 saatin üzerinde bekleme süreleri açısından da bir ofis kullanıcısının beklentilerine fazlasıyla cevap veriyor.  Pilin sunduğu konuşma süresinin uzunluğuna karşın, şarj süresi ise kısalığı ile etkileyici: Pil tamamen boşken sadece 20 dakika içinde yüzde 50 doluluğa ulaşıyor.  Pilin şarj durumunu her an baz ünitesinden gözlemlemek mümkün.

Güvenli ve konforlu

DECT teknolojisi sayesinde 128 Bit ile kriptolu görüşme yapan DW serisi kablosuz kulaklıklar, her görüşme için ayrı bir anahtar ürettiklerinden oldukça güvenli. Bu sayede aynı ofis içinde yüzlerce DW Office kulaklık hiçbir karışıklık olmadan aynı anda kullanılabiliyor.

İstenildiğinde dört farklı kişinin aynı hattan telefon görüşmesine katılabilmesini sağlayan konferans özelliği çok kolayca etkinleştirilebiliyor. Bir arkadaşınızı görüşmenize dahil etmek için telefonunuzda hangi tuşlara basmak gerektiğini ezberlemenize hiç gerek yok. Görüşmeye katılacak arkadaşınızın kulaklığını sizin baz ünitenize kısaca dokundurması konferansın başlaması için yeterli olacaktır.

Tasarım ödüllü DW serisi kablosuz kulaklıklar, tüm Sennheiser telekom ürünlerinde olduğu gibi kulak sağlınızı koruyan ActiveGard teknolojisi içeriyor.

Sennheiser Communications ürünlerinin Türkiye distribütörü Bircom’dan Sennheiser Telekom Ürünleri Ülke Müdürü  Henri Çiprut, Sennheiser’ın tüm kulaklık çözümlerini kendi Ar-Ge birimlerinde ve kendi patentli teknolojisiyle geliştirdiğine dikkat çekiyor: “Ofisinizde gerçek kablosuz özgürlüğü deneyimlemek istiyorsanız, bizi aramanız yeterli. Yaygın çözüm ortağı ağımızla size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.”

 
ETİKETLER : Bircom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics