Bircom 21 ŞUBAT 2014 / 11:13

Video konferans çözümleri pazarında oyun değişiyor


IP teknolojisinin getirdiği marka bağımsız uyumluluk, sektörde rekabet, yeni oyuncular ve dolayısıyla müşterilere uygun maliyetli alternatif seçenekleri sağlıyor.


Geçmişte video konferans çözümleri yüksek maliyetlerinden dolayı sadece üst yönetim seviyesinde kullanılabiliyordu. Üreticilerin kullandıkları özel iletişim yöntemleri nedeniyle ürünler arasında uyumluluk düşük seviyedeydi. Bu bariyerler rekabeti azaltıp firmaların bu ürünlere erişimini zorlaştırıyordu. IP teknolojisi ile sesli haberleşmede yaşanan değişime benzer şekilde, görüntülü iletişim için de daha uyumlu ve rekabetçi üreticiler ve ürünler piyasada yerlerini alıyorlar.

 

Oluşan yeni rekabetçi ortamın oyuncularından biri de Türkiye’de AVermedia markasıyla tanınan Tayvan merkezli AVer Grubu. AVer, görüntü işleme ve kamera sistemleri konusunda oluşturduğu zengin deneyim ve portföye, IP teknolojisinin sağladığı uyum avantajlarıyla video konferans sistemlerini de dahil etti. Ürünler, 100’ün üzerinde ülkede, mevcut farklı marka yatırım yapmış müşterilerin sistemlerini büyütme ya da şu ana kadar bu ürünleri yüksek maliyetler dolayı kullanamayan tüketicilerin yoğun talebiyle karşılaştı.

3 yıl sınırsız garanti

Pazara ilk katılmış oyuncuların marka bilinirliği ve aradaki yüksek fiyat farkının yaratabileceği soru işaretlerini ortadan kaldırmak için, AVer diğer üreticilerden farklı olarak 3 yıl sınırsız garanti sunuyor. Mevcut tüm video konferans sistemlerini kullanan firmalar için AVer ürünleri bir alternatif olmaktan çok, tamamlayıcı bir seçenek sağlıyor. Çünkü AVer ürünleri kullandıkları IP teknolojisi ve endüstri standardı H.323 ve SIP iletişim yöntemleri ile diğer tüm IP video konferans markaları ile de uyumlu çalışabiliyor. Aver iş ortakları ücretsiz demo imkanı sunarak bu uyumluluğu test etmenize de imkan sağlıyor.

Dünyaya açılan Türkiye ile her boyutta kurumun uzak mesafeler ile iletişim ihtiyacı arttı. Buna ek olarak, büyüyen nüfus ile artan ulaşım zorlukları da aynı şehir içerisinde bile artık kurumların içerisinde her bölümden her düzeyde kullanıcının verimliliğini artırmak için video konferans teknolojisi yaygın bir ihtiyaç haline geldi. Bu şartlarda KOBİ’ler için maliyetlerini kontrol altında tutmak ve yeni teknolojileri adapte etmek arasında bir ikilem oluşabiliyor.

AVer sunduğu kolay kurulup kullanılabilir video konferans ürünlerinde en iyi fiyat performans oranını hedefleyerek tüm kurumlar için erişilebilir çözümler sağlıyor. Ürünlerinde Türkçe arabirimler sunması sayesinde kurum içerisindeki her düzeyde çalışanın en kolay şekilde bu yeni teknolojileri kullanması mümkün oluyor.

Türkiye’de Aver Video Konferans ürünleri Bircom tarafından pazara sunuluyor.

 

 
ETİKETLER : Bircom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics