Bircom 21 ŞUBAT 2014 / 11:16

Video konferansta uyumluluk şart


Uyumluyuz: AVer diğer IP tabanlı video konferans üreticileri ile aynı dili konuşuyor.


 Birçok farklı üreticinin bulunduğu video konferans çözümleri pazarında uyumluluk en önemli konulardan biri. Kurumunuz içerisinde kullanılan ürünler aynı marka olsa bile, iş ortaklarınız veya müşterilerinizin aynı marka cihazları kullanması her zaman mümkün değil. Bu nedenle kesintisiz ve sağlıklı iletişim için kullanılan cihazlar arasında uyumluluk şart. AVer üstün teknolojisiyle, tüm video konferans cihazlarıyla tam uyumlu bir şekilde çalışıyor, sorunları ortadan kaldırıyor.

Video konferans çözümleri toplantı odalarımızı dünyaya açan bir kapı. Bu sayede hem coğrafi olarak uzak noktalara dağılmış ofisler hem de dış iş ortakları ile her mesafeden görüntülü ve sesli iletişim kurmak mümkün olabiliyor. Bu noktada endüstri standardı iletişim metotlarını kullanan ürünleri tercih etmek ve diğer üreticiler ile uyumluluk durumlarını kontrol etmek, video konferans yatırımı yapmadan önce ilk incelenmesi gereken konulardan biri.

AVer video konferans ürünleri pazarda yaygın olarak kullanılan H.323 ve SIP protokollerinin gerekliliklerini tam olarak sağlayıp diğer üreticilerin cihazları ile kusursuz iletişimi garanti ediyor. Sadece bu kurallara uymakla kalmayan AVer, aynı zamanda diğer üreticiler ile uyumluluk testleri gerçekleştirip bu sonuçları web sitesi üzerinden yayınlıyor. Bu listelerde tüm üreticilerin en yaygın kullanılan tüm modellerine rastlamak mümkün.

Daha önce video konferans yatırımı yapmış ancak bunu yaygınlaştıramamış kurumların da genişleme için rekabetçi çözümler aradıklarını söyleyen Bircom IP Ürün Grubu Direktörü Can İlkhan, “Bu çözümleri tercih ederken sorulan ilk soru ise mevcut sistemler ile uyumluluk oluyor. AVer sunduğu uyumluluk listelerinin yanı sıra AVer iş ortakları ile sağladığı ücretsiz deneme hizmetiyle ürünlerin tam uyumluluğunu birinci elden görme şansı sunuyor. AVer, uyumlu çözümleri ile kurumların her toplantı odasında bir video konferans cihazı olmasını hedefliyor“ diyor.

AVer sunduğu 3 yıl sınırsız garantiye ek olarak ücretsiz sağlanan yazılım desteği sayesinde yeni ürünler ve teknolojiler için de kullanıcılarının uyumluluğunu sürekli güncel tutuyor. Teknolojik uyumluluğun yanı sıra Türkçe dil desteği ve yerelleştirme için yaptığı çalışmalar ile ürünlerinin Türkiye şartlarına da uyumlu olmasını sağlıyor.

Türkiye’de Bircom güvencesiyle AVer iş ortakları üzerinden pazara sunulan AVer video konferans çözümleri, uyumluluğunu test etmeniz için sizleri deneme sürüşüne davet ediyor.
ETİKETLER : Bircom