Dosya Biyometri ve Güvenlik 14 MART 2016 / 09:10

Güvenlik ihtiyacı biyometrik ürünleri gelişmesini sağlıyor

UTARİT Genel Müdürü Burak Tüzün  

Teknolojik gelişmeler ve her geçen gün duyulan güvenlik ihtiyacı biyometrik ürünler üzerinde sürekli değişimlere ve geliştirmelere sebep oluyor. Son zamanlarda parmak izi ve yüz tanıma ürünlerinin fiziksel güvenlik ürünleri ile kullanımı artıyor.
Biyometrik ürünlerin geçiş güvenlik noktalarında kullanılması ile daha güvenilir ortamların oluşturulması mümkün oluyor. Kendi çalışmalarımız açısından değerlendirdiğimizde bu ortamların huzur ve iş barışı getirdiğini görüyoruz.
Geçiş kontrol ve personel devam kontrol sistemleri bildiğiniz gibi Utarit AŞ’nin çözümleri arasında yer alıyor. Bu sistemler e-pasaport sistemlerinde olduğu gibi biyometrik ürünlere ihtiyaç duyuyor. Biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalara biyometrik ürünleri de dahil ederek ilerliyoruz. Biyometrik çözümleri önemsiyoruz ve otomatik yüz tanıma ile ilgili AR-GE çalışmalarına devam ediyoruz.
Kurum ve işletmelerde biyometrik ürünlere önyargı ile bakılıyor. Biyometrik çözümler üzerinden alınan verilerin kriminal bir bilgi gibi olduğu algılanıyor. Aslında söz konusu veriler vektörel bir bilgidir. Tabii bu önyargıların yıkılması ve kullanımın artması bazı mevzuatların düzenlenmesi ile mümkün olacaktır.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN