Bilişim Dünyası BT Sağlık 23 ARALIK 2015 / 09:12

Boston Scientific, Bilimi Geliştirme Enstitüsü'nü açtı

Gelişen sağlık hizmeti pazarlarındaki yerel ortaklıklarla dünya genelinde sağlık hizmetlerini iyileştirmeye devam eden medikal teknoloji şirketi Boston Scientific Corporation, 21 Aralık’ta İstanbul Altunizade’de Bilimi Geliştirme Enstitüsü'nü (Institute for Advancing Science - IAS) açtı. Tıp dünyasından çok sayıda hekim ve akademisyenin katıldığı törende açılışı Boston Scientific Türkiye ve Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Levent Türksoy yaptı. Türksoy, Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nün hekimlerimizin sürekli tıbbi eğitimi açısından fayda sağlayacağını, ayrıca kolay erişilebilir konumu sayesinde tüm Ortadoğu bölgesi için de güçlü bir bilimsel merkez ve bilgi kaynağı olacağını söyledi.
Türkiye ve Ortadoğu'da doktorlara gelişmiş cerrahi prosedürler konusunda modern eğitimler ve yenilikçi teknolojiler sunmak için tasarlanan enstitü; ABD, Fransa, Japonya, Çin ve Güney Afrika'dan sonra dünya genelindeki sekizinci Boston Scientific IAS tesisi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN