Bilişim Dünyası BT Sağlık 11 KASIM 2013 / 10:59

Platformdaki bilgi kaynağı

Bayer Kadın Sağlığı Bölümü, cinsel sağlık ve doğum kontrol yöntemi konusuna dikkat çekmek ve gerek kadınları gerekse erkekleri bilgilendirmek amacıyla; askisansabirakma platformunu kurdu. Web sitesi ve iPhone/iPad uygulaması ile kullanıcılara ulaşan platform, yakın zamanda Android platformda da olacak.

askisansabirakma.com; kadınların bir ay içinde oluşan hormonal değişimleri konusunda hem kadın hem de erkekleri bilgilendirmenin ve bu konuda tavsiyeler vermenin yanı sıra; karşı cins hakkında yüz yüze sormaya çekinilen soruları yöneltebileceğiniz bir forum da sunuyor. Uygulamayı iPhone ve iPad’e yükleyerek her yerde ve her zaman erişim sağlanabiliyor.

Aşkı Şansa Bırakma uygulamasında doğum kontrol hapı kullanımını günlük olarak işaretlemek, unutkanlığı ortadan kaldırıyor. Bu uyarıları da, dışarıdan anlaşılmayacak şekilde özel şifrelerle yapıyor.Uygulamada yer alan periyod takibi bölümü, bir ay içindeki hormonal değişimleri ve bunların etkileri konusunda daha fazla bilgi edinmek, bu konuda gerekli önlemleri almak isteyen kadınlar için çözüm sunuyor. Uygulamanın erkek kullanıcıları ise; partnerleri için aynı bilgileri girerek; adet öncesi sendrom, doğurganlığın yüksek seviyede olduğu, cinsel isteğin arttığı günler gibi konularda uyarılabiliyorlar.

Uygulama kullanıcıları için bir forum var. Karşı cinsle ilgili merak edilen ve yanıt aranan soruları, karşı cinsten gerçek kişiler yanıtlıyor. askisansabirakma, kadın ve erkeklere doğum kontrol yöntemleri ve cinsel sağlık konusunda doğru ve bilgilendirici bir kaynak olma niteliği taşıyor. Uygulamaya erişmek için www.askisansabirakma.com adresine girilebilir veya App Store’dan telefon veya tablete indirilebilir.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN