Dosya BT yönetiminde dış kaynak kullanımı 11 MART 2017 / 16:05

​Dijital sermayeyi felaketlerden korumanın yolu…

Türkiye’deki şirketlerin dijital felaketlere hazırlıklı olup olmadığını anlamak amacıyla gerçekleştirilen ankete göre, Türkiye’deki her üç şirketten biri dijital felaket yaşıyor. Hizmetlerinin kesintiye uğramaması için bir çözüm kullanmayanların yüzde 65’i ise felaket kurtarma çözümlerinin maliyetinin yüksek olduğu yanılgısına sahip. 
Clonera tarafından hazırlanan rapora göre, her iki şirketten birinin felaket kurtarma çözümü ve felaket senaryosunun olmadığı görülüyor. Bunun yanında rapor, her dört şirketten birinin felaket kurtarma testi yapmadığını ve çözümlerinin efektif olup olmadığını bilmediğini gösteriyor. Araştırmaya katılan her üç şirketten ikisi, mevcut sisteminin kendisini felaketlerden koruyacağına inanmadığını söylüyor.
Clonera olarak bütünleşik servislerle, müşterilerinin BT hizmetlerini paylaşarak ya da üstlenerek, ana işlerine odaklanabilmelerine olanak tanıdıklarını belirten Clonera Genel Müdür Yardımcısı Uğur Uçanok, şu bilgileri verdi:
“Gerçek bir felaket kurtarma için gerekli olan iş etki analizlerinden felaket kurtarma testine kadar, sürecin her aşamasında tüm kaynakları ile hazır olan Clonera'nın sunduğu servislerden yararlanmak üzere, işlerini Clonera'ya devreden BT yöneticileri; operasyonel işlerinden kurtularak kurumlarının verimliliğini artırmak, iş süreçlerini iyileştirmek ve vizyonlarını uygulamak üzere zaman kazanıyor.
Deneyimli ve yetkin insan kaynağı, 7/24 Level 2’den başlayan destek hizmeti, ITIL Framework’u, ISO 27031 Süreç Danışmanlığı, yüksek teknoloji ve uluslararası iş ortaklıkları ile kurumların iş sürekliliğine odaklanan Clonera’nın sunduğu hizmetler aşağıdaki ana başlıklarda toplanıyor:
Müşterilerimizin lokasyonunda veya Clonera’nın sunduğu veri merkezlerinde, marka bağımsız olarak BT hizmetlerini uçtan uca yönetiyoruz. Farklı seviyelerde sistem ve altyapıya sahip müşterilerimizin network, güvenlik, altyapı, yedekleme, iş sürekliliği, felaket kurtarma işlemlerini, SLA bazlı olarak yönetiyor ve raporluyoruz. Kurumlar rekabette öne geçebilmek ve müşteri memnuniyetini sürdürebilmek adına işlerini veri ile yönetiyorlar. Bu verilerden edinilen bilgilerle oluşan dijital sermayenin değeri her geçen gün daha da artıyor. Dijital sermayesini korumak isteyen ve iş sürekliliğine önem veren kurumların felaket kurtarma yatırımı yapmaları gerekiyor.
Felaket kurtarmanın karmaşık süreçleri ve yüksek maliyetleri nedenleriyle bu konudaki yatırımlarını erteleyen firmalar için bir günde kurulabilen, kolay işletilebilen, uygun fiyatlı, esnek bir çözüm olan Clonera’yı tasarladık. Clonera bünyesinde sunduğumuz servislerle, kurumların BT departmanlarının iş yükünü paylaşarak ya da üstlenerek, uluslararası standartlarda ve en son teknolojiyle yönetilmesini sağlıyoruz. Teknolojik altyapı, bilgi, deneyim ve uzman insan kaynağımızla, kurumların BT hizmetlerini güvence altına alan gerçek bir felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümü sunuyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics