Dosya BT yönetiminde dış kaynak kullanımı 11 MART 2017 / 16:12

Şirketler ana faaliyet alanına yoğunlaşıyor

Bilişim teknolojilerinin iş süreçlerinde etkisini artırmasıyla birlikte birçok kuruluş BT hizmetlerini alanında uzman şirketlerden dışkaynak modeliyle alma yolunu tercih ediyor. Şirketler, stratejileri doğrultusunda bu hizmetlerin ya bir kısmını ya da tamamını dışardan alıyorlar. VAS Bilişim olarak bu yönde BT hizmetleri sunduklarını kaydeden VAS Bilişim Satış Müdürü Günay Kaya, şu bilgileri verdi:
“BT dünyasında dışkaynak kullanımı, ana iş faaliyeti BT dışında olan şirketler için ciddi önem arz ediyor. Özellikle dünyanın ekonomik dengelerinin sarsıldığı son yıllar da her ölçekte şirketin dışkaynak kullanımına yönelmesindeki en büyük sebepler maliyeti minimuma indirerek verimliliği maksimuma çıkarma isteği. Dışkaynak kullanımı maliyet ve verimlilik alanında şirketlerin elini rahatlatarak ana iş faaliyet konuların da daha hızlı adımlarla ilerlemelerini sağlamaktadır. Konusun da uzman olmayan firmaların satış odaklı yaklaşımlarının hizmet verilen şirketlerin sermaye, zaman ve güven kaybı yaşamasına sebep olmaktadır. Şirketlerin bu süreçte çalışacakları iş ortaklarını seçerken yetkinliklerini iyi analiz etmeleri ve deneyimlerini incelemeleri çok önemlidir.”
“Uzman kadromuzun yönetimiyle müşterilerimizin operasyonel yüklerini azaltarak iş süreçlerini daha verimli, ölçülebilir ve sürdürebilir hale gelmesini amaçlıyoruz” diyen Günay Kaya, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Dışkaynak hizmetlerimiz kapsamında, müşterilerimizin çağrıları için ilk temas noktası olan destek ekibimiz, 7/24 esasına göre çalışıyorr. Gelen çağrılar, telefon veya uzaktan bağlantı yöntemi ile analiz edilir ve ilk müdahale yapılarak problem çözülür. Bu şekilde çözülemeyen problemler ise ilgili saha servislerine yönlendirilerek gerekli müdahale yerinde gerçekleştirilir. Destek ekiplerimiz tüm müşterilerimizin BT altyapısını izleyerek ve yöneterek tüm süreçlerde proaktif olarak yer alıyor. Bu kapsamda, son kullanıcı destek, BT altyapı izleme ve işletim, proje analiz ve yönetim, personel bulundurma hizmetleri sunuyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics