Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 09:41

Bilişim sektörünün haber merkezi…

Xerox Türkiye Genel Müdürü Burak Özer
 
Bilişim sektörü Türkiye’de tahmin ettiğimizden daha hızlı gelişiyor ve ilerliyor. 2016 yılı, kurum ve kuruluşların yeni teknolojileri ve dijital dönüşüm stratejilerini planladıkları bir yıl oldu. 2017’nin ise daha çok bu plan ve stratejileri uygulamaya geçirecekleri bir yıl olacağını öngörüyoruz.
Şu an gündemimizde olan ama hem kişisel hayatımıza hem iş süreçlerimize henüz tam anlamıyla entegre edemediğimiz Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, mobil çalışma ve dijital dönüşüm gibi konuları gelecekte daha sık duyacağız. Bu teknolojileri sistemlerimize ve iş süreçlerimize entegre ettiğimizde ise hizmet sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde büyük gelişmeler ve ilerlemeler kaydedeceğimizi söyleyebilirim.
Bu teknolojilerin dışında, bulut bilişim kullanımında da hızlı bir artış mevcut. Her ölçekten kurum ve kuruluşlar iş süreçlerlni bulut ortamlarına taşıyor ve depoluyor. Bulut kullanımının artmasıyla birlikte ise mobil çalışma oranlarında artış oldu. Çalışanlar artık zaman ve mekandan bağımsız çalışma imkanına sahip. Xerox olarak, çalışanların akıllı telefon ve tablet cihazlarına herhangi bir sürücü yazılımı yüklemeden veya kablolu bir bağlantı kurmadan, ofislerindeki ya da farklı lokasyonlardaki çok fonksiyonlu ofis makinelerine uzaktan erişme imkanı olan ürünler üretiyoruz. Böylece çalışanlar iş yerlerinde olmadan, istedikleri yerden şirket dokümanlarına ulaşma, baskı emri gönderme, buluta doküman tarama ya da buluttan doküman çağırma gibi mobil çalışmayı destekleyen işlemleri kolayca yapabiliyorlar.
Belirttiğim bu teknolojiler ile ülkemizde bilişim sektöründe işgücü talebi artıyor, yeni iş kollarının ortaya çıkmasına zemin hazırlanıyor. Geliştirilen inovasyonlarla yakın gelecekte bireyler rutin ve zaman alan işleri bırakacak, daha yaratıcı ve önemli işlere odaklanıp verimliliklerini artırabilecek.
BThaber Gazetesi; teknolojiyi yakından takip edenlere bilişim sektöründeki en yeni haberleri veren ve benim de keyifle okuduğum yayınlardan biri. Ofis yaşamı, iş teknolojileri, bilişim dünyası ile ilgili haberleri, yeni ürün duyurularını, teknolojik gelişmeleri takip etmek isteyenlerin okuması gereken bir yayın.
Bilişim sektörü ve bilişim politikaları ile ilgili gelişmeleri okuyucularına duyurarak, sektörün haber merkezi BThaber Gazetesi’nin 1100’üncü sayısını kutluyor, yıllardır sürdürdüğü bağımsız ve özverili yayıncılık anlayışı ile başarılı yayınlarını devam ettirmesini diliyorum. Nice 1100’lü sayılara…
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics