Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:46

Bilişim sektörünün ortak platformu

Cardtek Payment Solutions Genel Müdürü Ahmet Akgün
Türkiye bilişim sektörü, istikrarlı bir büyüme ile ülkemize katma değer sağlıyor. 2015 yılında yüzde 18 büyüyen sektörümüzün bu yıl da TL bazında yüzde 15-20 büyümesi bekleniyor. Bu büyümede özellikle kurulan teknokentlerin ve verilen teşviklerin rolü büyük. Ancak sektörün sunduğu katma değeri artırabilmesi için teşviklerin kapsamının genişletilmesi ve yaratıcı fikirlerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sayede teknolojileri yurt dışından ithal etmek yerine tamamını ülkemizde üretmemiz ve dünyaya bu anlamda öncülük etmemiz mümkün olacaktır. Bunun da ilk şartı elbette gelişmiş bir insan kaynağı yaratmak. Bu alana ilgi duyan gençlerimizi değerli bir hizmet ve ürün fikri yaratmaya yönlendirmeliyiz. Özellikle donanım alanında yüzde 80 olan dışa bağımlılığın önüne ancak bu şekilde geçebiliriz.
Günümüzde gelişmeye önem veren ülkeler teknoloji adaptasyonunu kolaylaştırıcı hatta teşvik edici politikalara yönelmekte. Türkiye de teknoloji adaptasyonunu yavaşlatacak maliyet artırıcı politikalardan kaçınılması gerektiğine inanıyoruz.Bu gelişimler sağlandığında ülkemizin dünyaya bilişim alanında liderlik etmemesi için hiçbir neden yok. Zira teknoloji kullanımı ve adaptasyon anlamında çok yüksek bir potansiyelimiz var.
BThaber, sektörümüz için ortak bir platform yaratma misyonuna sahip. Bu misyonu da uzun bir süredir başarıyla yerine getiriyor. Bu sayede bilişim şirketleri birbiriyle bağ kuruyor, ülkemiz ve dünyadan bilişim alanındaki gelişmeleri takip ediyor. Sunduğu kaliteli habercilik dolayısıyla ben de BThaber’i keyifle takip ediyorum ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics