Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:33

BT yatırımları için bilgi kaynağı

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak
Türkiye bilişim sektöründe donanım ve yazılımı payı yüzde 85 seviyesinde iken hizmetler yüzde 15’lik bir kısmı oluşturuyor. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 50-50 seviyelerindedir. 2015 ve 2016 yılları Türkiye bilişim sektörü için zorlu geçen yıllar oldu. Özellikle ithal ürün ağırlıklı bir sektör olmasından dolayı TL’nin değer kaybı, maliyetlerin TL bazında artmasına sebep oldu. Buradan hareketle, Türkiye’de bilişim sektöründe birikmiş bir talebin oluştuğunu söyleyebiliriz. Bulut bilişim ve nesnelerin interneti gibi kavramlar dünyaya paralel olarak Türkiye’de de ön plana çıkıyor. Bilişim teknolojilerini rekabet avantajı sağlayan bir araç olarak gören şirketler kendi sektörlerinde ön plana çıkıyor.
 
Şüphesiz ki bir sektörün gelişimine en çok katkı sağlayan bileşenlerden bir tanesi de o sektöre özel basındır. Gerek kurumların gerekse bireylerin bilişim sektöründeki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilmesi, sektördeki üreticilerin ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerine ulaştırabilmesi açısından BThaber Gazetesi çok önemli bir rol üstlenmiştir. Özellikle kurumlar, BT yatırımı yaparken sektörün en eski ve en güvenilen yayını olan BThaber gazetesindeki haberleri takip ediyorlar.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN