Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:31

Dijital dönüşüm stratejilerinin oluşturulmasına katkı sağlıyor

IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan
 
Günümüzde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok büyük bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Dijital dönüşüm olarak adlandırdığımız bu süreç içerisinde Türkiye pazarında da iş yapış biçimleri köklü bir değişim geçiriyor. Dijital dönüşümün yaşandığı bu dönemde kurumlar çok kanallı yaklaşımla, son kullanıcıyla her noktada iletişime geçerken, kendi iş süreçlerini de yenileme ihtiyacı hissediyor. Tek yönlü bir iletişim ve hareket alanından ziyade analitik becerilerin, mobil, sosyal teknolojiler ile kullanılarak iş süreçlerinin çok yönlü bir etkileşim içinde ilerlediğini de gözlemliyoruz. Artık bilişim sektörü sadece bilgi işlem yöneticilerine değil şirket içerisinde pazarlamadan üretime, finanstan insan kaynaklarına tüm alanlara hitap ediyor. Bilişim sektöründe donanımdan yazılıma ve hizmetlere geçiş olduğunu da söyleyebiliriz.
Teknolojinin daha etkin kullanılması ile Türk Lirası bazında bakıldığında 2013 yılından beri sektörün büyüdüğünü görüyoruz. Bu anlamda baktığımızda Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Bugün bu potansiyeli etkin hale getirebilmek için de tüm ekosistemin içinde olduğu işbirliklerini de artırmamız gerekiyor.
BThaber Gazetesi’nin geride bıraktığı 22 yıllık birikimiyle Türkiye’deki kurumların teknolojik yatırımlarla daha rekabetçi ve daha etkin olmasına imkan sağlayacak vizyon yaratılması konusunda öncü kurumlardan biri olduğu düşünüyorum. Bizlere sektörümüze dair büyük resmi takip ederken destek olduğu kadar, müşterilerimize de dijital dönüşüm stratejilerinde geleceğin vizyonuna sahip olmaları konusunda yardımcı olan BThaber, özveriyle sürdürdükleri habercilik yolculuğunda çıtayı yükselterek, teknoloji gazeteciliğinin bugünkü konumunu kazanmasının en önemli aktörlerinden biri olmuştur. 1100’üncü sayısını yayınlayan BThaber Gazetesi’ni tebrik ederken, bu önemli sorumluluğu yıllar boyunca başarılı bir şekilde devam ettirmesini diliyorum. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics