Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:40

Düzenlemeler sektörü büyüttü

eFinans Genel Müdürü Okan Murat Dönmez  
Bilişim sektörü Türkiye’de artık milyar dolarlarla ifade ediliyor. Özellikle finans ve telekomünikasyon sektörünün önderlik ettiği bilişim sektörü, kamunun yaptığı düzenlemeler, yayınladığı tebliğler sonucunda büyük kurumsal firmaların katılımı ile kısa sürede çok büyük bir sektör haline geldi.
Büyük firmaların kendi yazılım ihtiyaçları için kurduğu bilişim firmaları, başka firma ve kurumlara da hizmet vermeye başladı. Devletin vergi indirimi ve muafiyetleri teknokentlerin sayısını ve altyapı yatırımlarını arttırdı. Türkiye’de BT operasyonlar, güvenlik, depolama, uygulama geliştirme, iş süreçleri ve sektöre özel yatırımlara ayrılan önem ve bütçeler önemli ölçüde artış gösterdi.
Türkiye’de bilişim sektöründe hizmet veren 2 bin civarında firma mevcut. Online ürün ve hizmet veren firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Her yeni gelişen sektör gibi, bilişim sektörünün de altyapı, yatırım, düzenleme gibi birçok konuda eksikleri olmasına rağmen bu eksikleri çok kısa sürede gidereceğine ilişkin güvenimiz tam. eFinans olarak finansal çözümlerle birleştirdiğimiz e-Dönüşüm hizmetlerimiz ile bilişim sektörünün önemli oyuncularından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Doğru ve güvenilir haber anlayışı ile çok uzun yıllardır BT sektörünün nabzını tutan BThaber’e sektöre katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics