Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:24

Güvenlik konusunda da kurumları bilgilendiriyor

Kobil Türkiye Ülke Müdürü Ümit Yaşar Usta  
Mobil bankacılıkta güvenlik konusu açısından olaya baktığımızda ülkemizde, 4,5G teknolojisinin hayatımıza girdiği, internet kullanımının buna paralel olarak yaygınlaştığı, mobil telefon kullanım oranlarının arttığı bir dönem içerisinde bulunuyoruz. Tüm bu gelişmeler müşterilerin aldıkları hizmetlere olan bakış açılarını da artık kökten bir değişime uğratıyor. Alınan hizmetin en önemli adımlarından biri olan ödeme de bu kapsamda yeniden yorumlanıyor. Artık her birey ya da kurum aldıkları hizmetin karşılığında yaptıkları ödeme süreçlerinin çağın gereklilikleri ışığında daha kolay ve hızlı olmasını, en önemlisi de daha güvenli olmasını talep ediyor. Temel bankacılık ve finans işlemlerini mobil ya da sabit internet üzerinden gerçekleştiren müşteri sayısı daha da artıyor. Ayrıca ülkemizde veri güvenliğine yönelik bilincin günden güne arttığını memnuniyetle gözlemliyoruz.
BT güvenlik sektöründe her gün bir yenisi yaşanan saldırı yöntemleri güvenlik çözümlerine olan ihtiyacı daha da arttırmaktadır. Bu da yeni güvenlik çözümlerinin ortaya çıkmasını beraberinde getirmektedir. Söz konusu BT içerisinde güvenlik olduğunda kitleleri hızla haberdar etmek, yeni çözümler konusunda hem kurumları hem de tüketicileri doğru şekilde bilgilendirmek oldukça önemli. BThaber Gazetesi’nin bu yönde sektörde önemli bir yeri olduğunu ve bu konuda başarılı bir rol üstlendiğini düşünüyorum.   
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN