Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 09:59

Her zaman yol gösterici oldu

TBD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak 
BThaber’in ilk sayısının çıktığı günü dün gibi anımsıyorum. Bilişim sektöründeki haftalık dergi olarak çıkan yayınların artması ile yaşanan heyecanı ve sevinç dalgasını her zaman hatırlayacağım. BThaber sektörün nabzını tutan, haberleri ve gelişmeleri doğru ve tarafsız yaklaşımıyla veren bir yayın çizgisini bozmadan bugüne kadar gelmiştir. Bilişim sektörünün önemli bir arşivi olmuştur. Bilişim alanında gerek kamuda, gerekse özel sektörde ve akademik alanda yaşananları sıcağı sıcağına aktaran, köşe yazıları ve yorumları ile bilişimcilere her zaman yol gösteren önemli bir kaynak olmuştur.
 İlkeli ve tarafsız yayınları ile sivil toplum kuruluşlarının, özellikle de Türkiye Bilişim Derneği’nin her zaman destekçisi olan BThaber, Türkçe’yi de en doğru biçimde kullanarak, kavramların yaygınlaşmasına da katkı sunmaktadır. BThaber aynı zamanda bilişim basını için bir ekol, bir okul rolü de üstlenerek diğer benzer yayınlar için örnek olmuştur.
İçinde bulunduğumuz zorlu koşullara rağmen 1100 sayıyı düzenli olarak yayımlayan değerli BThaber yönetici ve çalışanları başta olmak üzere katkı veren, emeği geçen herkesi  kutluyor, nice sayılarda yine bizlerle birlikte olmanızı diliyorum.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics