Dosya BThaber 23 Yaşında 11 ARALIK 2016 / 10:26

Sektörün amiral gemisi

Intel Security Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar
Türkiye bilişim sektörüne Avrupa ve Amerika’dan sonra adım attı, ancak bunu avantaja
dönüştürmeyi başardı. Eski, hantal yapılara takılmadan, yeni mimarilere uygun yenilikçi bilişim uygulamalarını hızlıca adapte etti ve bugün dünya çapında öncü çalışmalara imza atmayı başarıyor. Özellikle finans, ve telekomünikasyon sektörleri bilişim alanında çok ileriler. Hatta bilişim ihraç etmeye bile başlayan kurumlarımız var. Bununla birlikte, ürün geliştirme, katma değerli servis sunma ve yeni fikirlerin, uygulamaların ortaya çıkarılması ve markalaşma konusunda ise biraz daha gidilecek bir yol olduğuna inanıyorum. Bilişim altyapılarında da daha fazla gelişim sağlamalıyız. Örneğin; Bulut hayatımızın önemli bir parçası olmaya başladı ancak bu sistemin güvenliği henüz yeterince konuşulan ve doğru uygulamalar sağlanan bir alan değil. Güvenlik ele alınması gereken önemli bir konu. Diğer bir konu ise bant genişlikleri. Burada da artış yaratılması gerekiyor. Bilişim alanında kesinlikle önemli ilerlemeler kaydettik. Ancak teknoloji inanılmaz bir hızla ilerlerken bizim de yakaladığımız gelişim ivmesini sürekli olarak yukarı taşımamız lazım.
Bu doğrultuda, bilişim yatırımlarına, özellikle yeni fikir geliştirme alanında teşviklere ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. Bunun için devlet ve özel kurumlar bir arada destek programları oluşturabilir. Türkiye’nin dünya çapında bilişim alanına liderlik etme potansiyeli var. Bu potansiyeli gerçeğe dönüştürmek için yaratıcılık ve fikir alanını desteklememiz gerekiyor.
BThaber, haberciliği ciddiyetle ele alan, işini iyi yapan ve ayrıntılı haberlerle sektöre yön veren bir kaynak. Bu sayede sektörün amiral gemisi konumuna ulaşan BThaber en güvendiğimiz yayınlardan biri. Her zaman yakından takip ediyoruz ve içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Sektör temsilcilerini birbirine bağlayan bir platform olarak da bilişim alanında gelişim için önemli bir rol oynuyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics