BThaber Platform 17 NİSAN 2013 / 17:09

Bilgi ve Doküman Yönetimi'nde yeni teknolojiler

The Marmara Taksim’de gerçekleştirilen BThaber Platform Bilgi ve Doküman Yönetimi etkinliğinin öğleden önce gerçekleştirilen oturumlarında Canon Doküman Çözümleri Orta Doğu ve Avrupa Grup Direktörü Sean Suematsu Canon’un yeni tarama teknolojileri hakkında bilgi verirken, PWC Türkiye, Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Ortağı Füsun Patoğlu Cengiz Doküman Yönetimi ile ilgili önemli detaylar ve ipuçları paylaştı.

Canon Doküman Çözümleri Orta Doğu ve Avrupa Grup Direktörü Sean Suematsu, ‘Yarını Bugünden Yakalayabilir miyiz’  başlıklı sunumunda gelişen tarayıcı teknolojilerinden söz etti: “Ofis veya evde çalışanların ihtiyaçları sürekli değişiyor. Canon olarak bu ihtiyaçlara cevap vermek için çalışıyoruz. Ofis ortamında oldukça yaygın olarak kullanılan tarayıcı ve fotokopi makineleri ile ilgili ürünlerimizi 1985’den beri Image Formula adı altında çıkarıyoruz. Temel amacınız maliyeti azaltmak, belge güvenliği ve verimliliği sağlamak. Tarama teknolojilerinde bulut ve mobile dönüşüm yaşanıyor. Canon’un yeni mobil tarama uygulaması Capture OnTouch ile taradığınız belgeleri cep telefonunuza, tabletinize anında gönderebiliyorsunuz.”

Suematsu, sunumunun ardından Canon’un yeni kişisel mobil tarayıcısı p-208’i tanıttı. A4 ve A4 boyutundan küçük tüm belgeleri, fotoğrafları siyah beyaz ve renkli olarak çift taraflı tarayabilen p-208’e kablosuz bağlanarak taradığınız belgeyi anında cep telefonunuza veya tabletinize gönderebiliyorsunuz.

PWC Türkiye, Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Ortağı Füsun Patoğlu Cengiz ise Doküman Yönetim Sistemleri'nin temel amacının anlamlı bilgiye, istenen zamanda doğru kişinin ulaşması olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “   Türk Ticaret Kanunu (TKK), şirketlere bilgi yönetimi konusunda çeşitli sorumluluklar getiriyor. Bu bağlamda sorumluluk, adillik, hesap verebilirlik, şeffaflık en önemli 4 ana unsur.  Operasyonel seviyede yer alan doküman yönetimi, bilgi yönetimin alt kümesini oluşturuyor. Doküman Yönetimi Sistemi’ni kurumsal ve iş hedeflerine göre belirlemek ve şirketin kullandığı diğer iş uygulamalarıyla bütünleştirmek gerekiyor. Doküman Yönetimi Sistemi alıp kurmak yeterli değil. Hızlı ve doğru şekilde anlamlı veriye ulaşmayı sağlayan, format bağımsız çalışan Doküman Yönetim Sistemleri, eş zamanlı erişim, basılı dokümanların dijitalleşmesi, içerik ve doküman arama gibi önemli faydalar sağlıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN