BThaber Platform 25 ŞUBAT 2013 / 17:54

Cahit Erdoğan - Yapı Kredi

[caption id="attachment_35022" align="alignleft" width="150"] Yapı Kredi Bankası, Bilgi Teknolojileri Yönetim Başkanı[/caption]

Türk bankalarının kullandığı bilişim teknolojileri seviyesi, özellikle alternatif dağıtım kanalları, kart ve ödeme sistemleri açısından, gelişmiş pazar sayılabilecek pek çok ülkenin bankalarının çok ötesinde bir seviyede bulunuyor. Buna rağmen, Türkiye’nin ekonomik gelişimine, gelir seviyelerinin artışına ve kayıt altına alınan ekonomik büyüklüğün gelişimine paralel olarak, Türk bankalarının bilişim altyapılarının ve bu altyapıları geliştirip işleten insan gücü kapasitesinin önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde birkaç kat büyümesi söz konusu olacaktır. Özellikle tüketicinin elinin altındaki teknolojinin, kurumların ve iş yerlerinin teknolojilerinden daha ileride ve daha hızlı yenilendiği bu yeni dönemde, bankacılık teknolojilerinde de daha “direkt” olabilmek, tüketicinin yaşamına daha fazla platform ve kanal üzerinden girebilmek ve sürekli güncel olabilmek zorunluluk hale gelmektedir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN