BThaber Platform 07 ŞUBAT 2013 / 11:25

Ereteam: Bulut, kullanıcıların gündemine girdi

Kullanıcıların yerel konumlarında; herhangi bir işlem, yazılım, veri erişimi veya servis altyapısı gerekmeksizin hizmete alınmasını sağlayan bulut bilişim, düşük donanım, yazılım ve hizmet maliyetleri, yüksek performans, anında güncelleme, yüksek depolama kapasitesi, felaket yönetimi gibi alanlarda büyük avantaj sağlamaktadır. Ereteam Çözüm Direktörü Gökhan Mataracı, “Bunlara ek olarak diğer geleneksel yöntemlerin yanı sıra projelerin hayata geçirilmesinde çok daha hızlı sonuçlar üretilmesi de bulut bilişimin önemli avantajları arasındadır” dedi.
2013 yılının bulut bilişimin pazar payını ciddi oranda artacağı bir yıl olacağını kaydeden Gökhan Mataracı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Pazar araştırmaları incelendiğinde ve gerek kullanıcı gerekse bulut hizmeti veren şirketlerin yatırımlarına bakıldığında, bulut bilişim eğiliminin yükseldiği açıkça görülüyor. Bulut bilişime yönelik kullanıcıların kafasındaki soru işaretleri de azalmaya başladı ve bu konuda hemen hemen her kurumun gündemine girdi.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN