BThaber Platform 07 ŞUBAT 2013 / 11:18

Mind2biz: Şirketler bulut bilişime geçişi hızlandırdı


BULUT BİLİŞİM FARK EDİLMELİ
Mind2biz iş ortağı 6Kare Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Ortağı Veysel Karslı yaptığı açıklamada, dünya piyasaları için bulut bilişimi, farkına varılmış ve artık gelişim aşamasına geçmiş bir yapı olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Özellikle yazılım hizmetleri ve altyapı hizmetlerinin hızlı bir büyüme eğiliminde olduğunu söyleyen Karslı, bu aşamada da özellikle ABD ve ardından Avrupa büyük bir rol oynadığını ama Türkiye piyasasının da dünya piyasalarından farklı olarak altyapı hizmetlerinde bir adım önde göründüğünü açıkladı.

Türkiye’nin bulut bilişim çözümlerinde üretim yetersizlikleri olduğunu ancak bu sıkıntının sadece bulut bilişim ve büyük veri konularında değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen Veysel Karslı sözlerine şöyle devam etti:
“Bilişim sektörünün genelinde kalifiye çalışan sayısının az olması, şirketlerin yerel çözümler üretmek yerine yabancı çözümlere yönelmeleri temel problem. Ancak bulut bilişimin bir alt adımı olan PaaS - Platform hizmetleri burada çok kritik bir rol oynayabilir. Bu tarz platformlar sayesinde bir yazılımcı yetkinliğine ihtiyaç kalmadan, herhangi bir iş analistinin de tasarlayabileceği uygulamalar geliştirmek artık mümkün. Dolayısıyla bu teknolojileri kullanarak arz kümesi büyütülebilir.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics