BThaber Yuvarlak Masa 11 KASIM 2017 / 15:43

“Kurum ve şirketlerin dijital dönüşümüne katkı sağlıyoruz”

Alcatel Lucent Enterprise Türkiye, Balkanlar ve Azerbaycan Bölge Direktörü Çağlayan Nur
“Danışmanlık şirketlerinin BT’nin rolü ile ilgili 20 yıl önceki sunumlarında bir üçgen, bir de ters üçgen vardı. Yani, ‘BT birimleri yüzde 70 operasyon, yüzde 30 stratejik konularla uğraşıyor, bunun tersi olması lazım’ deniliyordu. Bugün buradaki inşaat şirketlerinin yöneticilerinin konuşmalarını dinlediğimde, bunu başarmış olduklarını görüyoruz. Ayrıca, bu toplantıdan edindiğim bilgilere göre inşaat sektöründe BT birimleri artık birer fintech şirketine dönüşebilecek bir yapıya gelmiş durumda.
Biz eskiden Alcatel Lucent’ın içinde bir departmandık. Artık Alcatel – Lucent Enterprise olarak ayrı şirketiz. Yaklaşık 3 bin kişilik istihdamı ve 1 milyar dolar cirosu olan bir şirketiz. 1 milyonu aşkın müşterimiz, her sektörde operasyonumuz var. Temelde odaklandığımız 5 tane sektör var: Turizm-otelcilik, ulaştırma, eğitim-kampus ortamı, sağlık sektörü ve kamu. Bu alanların hepsinde başarılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Santralden, iletişim ve ağ altyapısına kadar geniş bir yelpazede çözüm sunuyoruz. Otoban, metro, şantiye, otel, hastane, fabrika ve ofislerin teknoloji altyapısını müşterilerimize sunuyoruz. Masa telefonu, PC, tablet ya da akıllı telefon fark etmez, her ortam üzerinden iletişim kurabileceğiniz, anlık veri, ses ve görüntü aktarabileceğiniz ya da çoklu ortamlarda konferanslar yapabileceğiniz güvenli bir yapıyı kuruyoruz. Bu yapı ve hizmetleri kiralama modeli ya da bulut üzerinden de sunabiliyoruz. Kısacası, her şirketin her türlü ihtiyacına yönelik son trendleri destekleyen çözümler geliştirebiliyoruz.
Çok pazarlama yapan, bunun da parasını çıkarmak zorunda kalan bir şirket olmak gibi bir vizyonumuz yok. Gerçekten gurur duyduğumuz ve tüm standartları destekleyen bir portföyümüz oluştu. Örneğin; 6800 olarak adlandırdığımızı ürün ile yapamayacağınız şey yok. Dijital dönüşümden esneklik, birlikte çalışma, verimlilik, güvenilirlik bekliyoruz. Bizim de amacımız bunun her birini destekleyecek ürünler üretmek ve çözümleri geliştirmek.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics