Dosya Bulut Bilişim-İş Uygulamaları Buluşması 11 TEMMUZ 2018 / 10:47

İş deneyimi, entegrasyonla zenginleşiyor

Citrix Türkiye Ülke Müdürü Altan Cengiztekin

Dijital dönüşüm, bulut ve yeni çalışma şekilleri, şirketleri teknolojinin nasıl ve nerede kurulup güvenli hale getirildiğini yeniden gözden geçirmeye zorluyor. Kurumların en sıkı uyumluluk ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılarken çalışanlara ihtiyaç duydukları her şeyin tek bir yerde birleştiği üstün bir iş deneyimi sunmalarını sağlamak önemli bir konu. Bu noktada, Citrix Türkiye Ülke Müdürü Altan Cengiztekin’e göre, çalışan katılımını ve verimliliğini sağlamak için şirketlerin, işin yapıldığı yere ve şekle göre uyum sağlayan, BT'ye ağ, bulut veya cihaz seçimlerini destekleme ve yönetme konusunda güven veren, veri merkezlerinden en uzak uç noktaya kadar her yerde ilkeleri dinamik olarak algılayan ve uygulayan bütüncül güvenlik altyapısına sahip birleşik bir çalışma alanı deneyimi sunmaları gerekiyor.

“Kurumlara, insan merkezli bilgi işlemeyi getirmeye kararlıyız” vurgusunu yapan Altan Cengiztekin’in belirttiği gibi, günümüzde mobil kullanıcıların geleneksel ofis ortamındakilere denk olduğu bir noktadayız. Bu yüzden kurumların birleşik iş deneyimi sunması şart. Çalışan deneyimi ve üretkenliği CEO'lar için en büyük öncelik haline gelirken, çalışanların tercih ettiği uygulamalara, cihazlara ve içeriğe güvenilir erişim sağlamanın verimliliği artırdığı ve iş performansını iyileştirdiği de kanıtlandı. “Deneyim kişiselleştirilmeli ve deneyime kolay adapte olunabilmeli” vurgusunu yapan Altan Cengiztekin, “Citrix Workspace ile SaaS uygulamalarına güvenli erişim sağlamak için sanal, masaüstü ve mobil uygulama dağıtım portföyünü genişleterek işletmeler için ilk birleşik dijital çalışma alanını yarattık” dedi.

Böylece Citrix kullanıcıların web, SaaS, Windows, Linux ve mobil uygulamalarına, masaüstlerine ve verilere her yerden ve her cihazdan güvenli bir şekilde erişmelerini sağlamak için eksiksiz ve entegre çalışma alanını sunuyor. “Citrix Workspace, tüm cihazlarda tutarlı ve birleşik bir deneyim sunuyor. Kullanıcıların evde tabletten çalışmaya başlamalarına, ofis yolunda akıllı telefonlarından çalışmaya devam etmelerine ve ofise geldiklerinde masaüstünde veya dizüstü bilgisayarlarında çalışmalarını tamamlamalarına olanak sağlıyor” örneğini veren Cengiztekin, şöyle devam etti:

“Sürekli artan tehditler verimliliği azaltan değil, artıran güvenlik yaklaşımları gerektiriyor. Kuruluşların, kullanıcıları güvenlik kısıtlamaları dahilinde çalışmaya zorlamak yerine, onların çalışma şekline adapte olan bütünsel bir güvenlik yaklaşımına ihtiyaçları var. Citrix çalışma alanı ağ portföyü, Citrix Analytics tarafından desteklenir. Bir şirket bulut uygulamalarını, dosyaları ve verileri, mobil veya masaüstü uygulamaları güvence altına alırken Citrix Analytics şirket çapında kullanıcı ve varlık davranışı, sistem güvenliği, performans ve operasyonlar için görünürlük sağlıyor ve BT altyapısını basitleştiriyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics