Dosya Bulut Bilişim ve Büyük Veri 05 NİSAN 2013 / 16:35

Veri korumanın en akılcı yolu doğru yedekleme

[caption id="attachment_38145" align="alignleft" width="280"] Stratus Bilişim Sistemleri’nden Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu[/caption]

Microsoft’un İstanbul’da düzenlediği “İşinizde Bulut Zirvesi’nde kritik sistemlerin erişebilirliği konusunu sektör profesyonellerine aktaran Double-Take’in distribütörü Stratus Bilişim Sistemleri’nden Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, “Veriyi korumanın en akılcı yollarından biri bunları yedeklemektir. Replikasyon yazılımı ile felaket anında, şirketinizi felaketten kurtarabilirsiniz” açıklamasını yaptı.


Microsoft’un yedekleme çözümleri konusunda Double-Take ile global olarak işbirliği yaptığına dikkat çeken Double-Take’in Türkiye Distribütörü Stratus Bilişim Sistemleri’nden Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, ”İş sürekliliği konusu, bir şirketin çözmesi gereken temel sorunlarından biri olarak öne çıkıyor.  Günümüzün hızlı akan ekonomi dünyasında, işlerin herhangi bir elektrik kesintisi, sistem arızası veya doğal felaket nedeniyle durması, artık tahammül edilebilir olmaktan çıktı. Önlem almanın ve verileri korumanın en akıllıca yollarından biri ise şirketi ayakta bu bilgilerin güvenli ve doğru şekilde yedeklenmesidir. Replikasyon yazılımı ile felaket anında, şirketinizi felaketten kurtarabilirsiniz. Double-Take, tüm platformlara yönelik çok yönlü özelliği ile kritik sistemlerin kritik anlarda erişebilirliğini sağlıyor” diye konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics