Dosya Bulut Bilişimde 2016’ya Bakış 16 NİSAN 2016 / 14:37

Doğru iş yükü doğru politikalarla buluşmalı

Bulut bilişim, büyük veriyi yönetmek, maliyetleri düşürmek, riskleri azaltmak ve çevikliği artıracak yeni online hizmetleri kullanarak süreçlerini iyileştirmek isteyen BT yöneticileri için yenilikçi birçok fırsat sunuyor. Ancak bulut hizmetlerine hazırlıksız bir yaklaşım, riski ve maliyeti yükseltebilir. Dahası, güvenlik ve teknik altyapı sorunları, projeyi CIO’lar açısından krize dönüştürebilir. Bu nedenle doğru bulut stratejisini doğru hizmet için kullanmak, doğru iş yükünü doğru politikalarla doğru zamanda kontrol etmek önemli. Bulut çözümünde alınan danışmanlık hizmetleri ile şirketler destek alabiliyorlar. Böylece şirketler müşterilerine uygun çözümler sunarken, cüzdan payını genişletebiliyorlar. Kamu sektörü yeni hizmetleri hızlıca geliştirebiliyor ve servis sağlayıcılar müşteri ilişkilerini geliştirerek yeni pazarlar yaratabiliyorlar. Bu tespitlerini paylaşan Cisco Türkiye Veri Merkezi ve Sanallaştırma Teknolojileri Yöneticisi Baran Karakurt, şu eklemeyi yaptı:
““Cisco Bulut Danışmanlık Hizmetleri” kapsamında sunduğumuz hizmetlerle müşterilerimizin edineceği gizli katma değeri ortaya çıkararak büyüme sağlarken, çevikliği artırıp maliyet verimliliği sağlıyoruz. Ayrıca müşterilerimiz bu hizmetlerimizle işin önündeki kritik engelleri, süreç değişiklikleri ve yenilikçi teknoloji ile aşabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Cisco Bulut Danışmanlık Hizmetleri ile güvenli bir bulut stratejisi geliştiriyor, müşterilerimizin yetkinliklerini artırıyoruz.”
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN