Dosya Bulut Bilişimde 2016’ya Bakış 16 NİSAN 2016 / 14:57

Kamunun ve özel sektörün takibinde bulut var

Dünyadaki yenilikçi teknolojilerin iş süreçlerine entegre edilmesi aşamasında bulut bilişim olmazsa olmazlar arasında. Başta verimlilik, maliyet, zaman tasarrufu, doğanın korunması ve kaynakların en verimli şekilde kullanılması gibi yararlar sağlayan bulut bilişim teknolojileri, bütünleşen altyapıların öne çıktığı bir ortamda, şirketlerin farklılaşan ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılıyor. Bu nitelikli teknolojilerden faydalanmak ve sürdürülebilir bir yapıda yatırım yapabilmek içinse ihtiyaç bazlı destek almak önemli. Unify Türkiye Satış Müdürü Müge İncecik, beklentilerini şu sözlerle dille getirdi: 
“Önümüzdeki yıllarda mobilitenin daha fazla ağırlık kazanacağını söyleyebiliriz. BYOD (Kendi Cihazını Getir) kavramı, şirketlerin BT kaynaklarını daha iyi yönetmelerini ve şirket içi politikalarını gözden geçirmelerini zorunlu kılıyor. Bulut bilişim, hayatımıza girdiğinden bu yana, şirketlere sağladığı somut avantajlarla günümüzün en büyük değerleri arasında. Esnek ve ölçeklenebilen Unify ürün ailesi, özel ve genel bulut yapısı veya “kullandıkça öde” gibi müşterinin ihtiyacına göre şekillenen farklı modeller sunabiliyor. Circuit ürünümüz ile kurumları yenilikçi teknolojiler ile buluşturuyoruz. İletişimin ses, chat, video gibi farklı kanallar kullanılarak gerçekleştirildiği günümüzde, gelecek neslin iletişim ve işbirliği platformu Circuit, kullanıcıların sanal olarak bütün cihazlara tek bir ekrandan ulaşabildiği ilk platform olma özelliğini taşıyor. Dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de birçok uygulama, artık bulut üzerinden kullanılmaya başlandı. Bulut teknolojinin gelişiminde özellikle kullandığın kadar öde modelinin iş süreçlerine dahil edildiğini gözlemliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN