Dosya Bulut Bilişimde 2016’ya Bakış 16 NİSAN 2016 / 14:44

Kurumsal ilgide artış devam edecek

Bulut bilişim konusunda hizmetlerin artması için öncelikle kurumların ve bireylerin bulut bilişim ile sağlayacağı faydalar ve avantajlar konusunda bilgilenmeleri ve başta güvenlik olmak üzere bulut bilişim servis ve uygulamalarına olan çekincelerinin giderilmesi gerek. Bu konuda uzman şirketlerden alacakları danışmanlık ile hem bu konuda bilgilendirme sağlamış olacaklar, hem de kendilerine en uygun hizmet ve servisi seçebilecekler. Bu geçiş, KOBİ’leri de pek çok konuda standartlaştırmaya götürecek. Artan bant genişlikleri ve bu konuda çalışmalarla kurumsal ilgi son yıllarda ciddi oranda arttı. IFS Türkiye Ar-Ge ve Teknik Servisler Direktörü Barış Özkan’a göre, yakın gelecekte BT hizmetlerinin ciddi kısmının tamamıyla buluta kayacağını söylemek mümkün. Bulut bilişim hizmetleri kurumsal müşterilerin olduğu kadar bireysel müşterilerin de kullanımına uygun. Bu sebeple sadece iş değil, özel hayatımızda da pek çok alanda kullanabileceğimiz hizmetler içeriyor. “Özellikle KOBİ’lerin, içinde bulundukları yoğun rekabetçi piyasa yapısı ve sahip oldukları sınırlı kaynaklardan dolayı bulut bilişimden yüksek faydalar sağlayabildiğini söyleyebiliriz” diyen Barış Özkan, sözlerine şöyle devam etti:
“Yüksek maliyetli BT altyapısı ve işgücü yatırımı yerine, kullandığın kadar öde “pay-per-use” modeli bugün popüler olduğu gibi, gelecekte de en popüler model olacak. Bant genişliklerinin artmasıyla birlikte platform ve uygulama servislerinin daha da yaygınlaşmasını bekliyoruz. Global hizmet sağlayıcıların bulut bilişime son yıllarda yaptığı büyük ölçekli yatırımlar, artan bant genişlikleri ile bu alanda ki hizmet ve uygulamalarının yaygınlaşmış ve özel sektörün donanım ve platform altyapılarını buluta taşıma hızında bir ciddi bir ivme sağladı.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN