Dosya Büyük Veri ve Pazarlama Stratejileri 04 EKİM 2015 / 22:18

Başarıya giden yol doğru Büyük Veri stratejisinden geçiyor

Son yıllarda mobil ve bulut teknolojileri kullanımında yaşanan patlama, veri trafiğini de aynı ölçüde etkiliyor. Bu durum şirketlerin ve kurumların bütün BT stratejilerini yeniden şekillendirirken Büyük Veri, müşterileriyle daha sağlam bağlar kurmak isteyen şirketler ve işletmeler için anahtar rol üstleniyor.

Özellikle e-ticaret, sağlık, bankacılık ve finans sektörlerinde boy gösteren şirket ve kurumlar, müşterilerini daha yakından tanıyıp, onlara uygun hizmetler sunmak için verilerini çok daha dikkatli işlemeye, saklamaya ve kullanmaya başladılar.

Başarıya giden yolun büyük veriyi doğru analiz etmeden geçtiğini fark eden şirketler ve kurumlar oluşturdukları doğru stratejilerle iş süreçlerinde ve müşteri ilişkilerinde önemli bir ivme kazanırlarken, olası felaket durumlarına karşı güvenliği de unutmamalılar. Nesnelerin interneti ile ağlara bağlanan cihazların sayısının artması, mobil cihazların oluşturduğu trafik ve bulut ortamındaki verilerin gün geçtikçe artması şirketlerin ve kurumların verilerini, siber saldırganlar için daha cazip getirirken, bir taraftan da doğal felaketler giderek artan bu verileri güvenli bir şekilde saklamayı zorlaştırıyor.
ETİKETLER : 1040

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics