Dosya Büyük veri 09 MAYIS 2016 / 14:14

Rekabetin kurallarını “Büyük Veri” belirliyor

Bulut, mobilite, nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknoloji eğilimleri ile beraber veri trafiği de önemli ölçüde artıyor. Bu durum şirketlerin ve kurumların bütün BT stratejilerini yeniden şekillendirirken büyük veri, müşterileriyle daha sağlam bağlar kurmak isteyen şirketler ve işletmeler için anahtar rol üstleniyor.
Özellikle e-ticaret, sağlık, bankacılık ve finans sektörlerinde boy gösteren şirket ve kurumlar, müşterilerini daha yakından tanıyıp, onlara uygun hizmetler sunmak için verilerini çok daha dikkatli işlemeye, saklamaya ve kullanmaya başladılar.
Başarıya giden yolun büyük veriyi doğru analiz edip, kullanmaktan geçtiğini fark eden şirketler ve kurumlar oluşturdukları doğru stratejiler ile iş süreçlerinde ve müşteri ilişkilerinde önemli bir ivme kazanırlarken, olası felaket durumlarına kendilerini sağlama alıyorlar.
Nesnelerin interneti ile ağlara bağlanan cihazların sayısının artması, mobil cihazların oluşturduğu trafik ve bulut ortamındaki verilerin gün geçtikçe artması şirketlerin ve kurumların verilerini, siber saldırganlar için daha cazip getirirken, bir taraftan da doğal felaketler giderek artan bu verileri güvenli bir şekilde saklamayı zorlaştırıyor.
 
ETİKETLER : 1071

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics