Dosya Çağrı merkezleri 27 NİSAN 2015 / 10:25

Çağrı merkezleri iş süreçlerine dahil oluyor

Çağrı merkezi sektörü son yıllarda ülkemizde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdi ve tüm kurumsal firmalar, çağrı merkezi hizmetlerini iş süreçlerine dahil etmeye başladı. Müşteri geri bildirimlerini doğru ve zamanında analiz edebilmek, yeni müşterilere doğru kanallardan ve uygun tekliflere ulaşabilmek ve son kullanıcılarla doğru iletişimi kurabilmek adına, Türkiye’de çağrı merkezi sektörü gelişiminin çok önemli olduğu düşüncesindeyiz. ZyXEL olarak biz de ömür boyu teknik destek hizmeti vasıtasıyla tüketicilerimiz ile aramızda kurduğumuz gönül bağını 2014 yılında 7/24 çağrı merkezi kapasitemizi 2 katına çıkartarak sürdürdük. 2015 yılında da çağrı merkezi hizmetlerimizde gerek bulut servisleri, gerek sosyal medya entegrasyonu gerekse de yeni analiz araçları ile yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Rekabetin arttığı iş dünyasında tüm kurumsal firmaların da çağrı merkezi çözümlerini gözden geçirmeleri ve yenilikçi modelleri bir an önce benimsemeye başlamaları gerektiğini düşünüyoruz. Öte yandan devlet teşviklerinin artırılması ve çağrı merkezi yatırımlarının da özendirilmesi gerektiği görüşündeyiz.

İstihdam açısından bakıldığında, çağrı merkezlerinin ülkeye katkısı yadsınamaz. Özellikle bulut teknolojisi sayesinde firmalar artık farklı çalışma saat dilimlerinde ve evden çalışma imkanıyla çağrı merkezi hizmeti sunabiliyor, son kullanıcılara 7/24 destek sağlayabiliyorlar.

Örneğin ZyXEL olarak biz çağrı merkezimizde; konfigürasyon, bağlantı sorunları veya benzeri konularda kullanıcılarımıza çözümler sağlıyoruz. Çağrı Merkezimiz ile kullanıcılarımıza daha iyi hizmet ve teknik destek verebiliyoruz. Tabi 7 yıldır sürekli büyüme gösteren bir şirket olduğumuzu ve kullanıcı sayımızın her geçen gün arttığını düşünürseniz, teknik destek vb işlemler için istihdam ettiğimiz çağrı merkezi çalışanları da doğal olarak artış gösteriyor.

Bu sektör özellikle evden çalışabilme imkanı sağladığı için engelli ve kadın personel için yeni bir istihdam sahası. ZyXEL olarak bizde çağrı merkezimizde bayan ve engelli eleman çalıştırarak kendilerinin iş yaşamında aktif rol almalarına imkan sağlıyoruz.

 ZyXEL Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar

 
ETİKETLER : 1019

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics