Dosya Çağrı merkezleri 27 NİSAN 2015 / 10:23

Çağrı merkezleri kurumların imajını doğrudan etkiliyor

Çağrı merkezi teknolojileri son derece hızlı bir gelişim içerisinde. Görüntülü görüşme, Web tabanlı sohbet, e-posta, sosyal medya, mobil ve konuşma tanıma gibi uygulamalar artık daha sık karşımıza çıkıyor. Yeni teknolojiler ve uygulamalar sayesinde çağrı merkezleri, artık kurumların diğer operasyon süreçlerini uçtan uca çözümlere dönüştürebiliyor. Örneğin iş süreçlerini önceliklendirme, doğru zamanda, doğru kaynağa yönlendirme, izleme, yönetme ve denetleme olanağı sunuyor. Bu sayede kurumlar, tüm süreçlerini artık her boyutuyla verimli ve kârlı operasyonlara dönüştürebiliyor. Önemli noktalardan birisi de tüm bu operasyonları destekleyecek, büyüme esnekliğini sağlayacak, entegre edilebilir, denetlenebilir, güvenli ve gerçek zamanlı ölçülebilir teknolojileri konumlandırmak.

Müşteriler ile iletişimin kurulduğu ilk noktalardan biri olan çağrı merkezleri, kurumların imajlarını doğrudan etkileyen ve iş süreçlerini tetikleyen bir konuma sahip. Değişen talepleri anlamak, müşteri memnuniyetini sağlamak ve ölçümlemek, bildirilen şikâyetlere doğru ve hızlı bir şekilde çözüm sağlamak gibi önemli fonksiyonları içeriyor. Bulut mimariler üzerinde tutulan ve sosyal medyadan alınan bilgiler, şirketlerin hedef müşteri kitlesine yönelik hizmet sunabilmelerini, müşteri taleplerini anlamalarını, müşteri bağlılığını artırmalarını, olası krizlerin kısa zamanda çözülebilmesini, iletişim ve pazarlama kanallarının etkin bir şekilde kullanılabilmesini, kurum imajının zedelenmemesi için açık bir kanalın beslenmesini ve aksiyon alınabilmesini mümkün kılıyor.

Yazılım tabanlı santral sistemlerinin entegrasyon kolaylığı, müşteriye özel uygulamaları daha mümkün hale getiriyor. Bu da firmaların müşterilerini sadık tutmak, müşteri memnuniyetini artırmak ya da yeni ürünler tanıtmak, satmak için yaptığı kampanyaların maliyetinin doğru yere yönlendirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda uzun zaman zarfında çağrı merkezleri üzerinden müşteri temsilcileri aracılığı ile verilen bazı hizmetler (anket aramaları, hoş geldin aramaları, kampanyalar vb.) teknolojinin gelişmesiyle beraber zaman ve maliyet tasarrufunu kanıtlıyor.

Asseco SEE Satış Müdürü Mutlu Akar
ETİKETLER : 1019