Dosya CBS ve Navigasyon Sistemleri 07 NİSAN 2014 / 08:32

CBS ve navigasyon sistemleri her alanda kabul gördü

Coğrafi bilgi sistemleri ve navigasyon çözümleri kullanımı sağladığı çeşitli avantajlardan dolayı her geçen gün artıyor. Hem kamu hem de özel sektörde altyapı inşasından eğitime kadar birçok alanda aktif bir şekilde kullanılıyor. Bireysel açıdan baktığımızda ise cep telefonlarımıza kadar girmiş durumda.

Örneğin CBS sayesinde bilgilere kağıt platformlara nazaran çok hızlı bir şekilde farklı platformlardan kolaylıkla erişilebiliyor. Altyapı açısından baktığımızda doğalgaz, su, elektrik ya da telekom şebekesinin nereden geçtiği, en uygun yerlerin kolayca tespiti gibi çeşitli avantajlar sağlıyor. Ayrıca sahada çalışanlar tablet bilgisayarlar ya da diğer taşınabilir cihazlarla istedikleri bilgilere istedikleri noktadan anında erişebiliyor. İşleri kolaylaşırken çok daha hızlı bir şekilde karar verebiliyorlar.
İşte bu avantajlardan dolayı CBS’nin önümüzdeki yıllarda çok daha yaygınlaşması bekleniyor.
Navigasyon sistemleri açısından baktığımızda cep telefonları sayesinde bu sistemler ceplerimize kadar girmiş durumda. Birçok otomobilde fabrika çıkışı navigasyon sistemleri bulunuyor. Birçok kullanıcı da otomobillerinde sonradan takılabilen sistemleri kullanıyor. Kısacası navigasyon sistemleri birçok kullanıcı açısından vazgeçilmez bir hale gelmiş durumda.
ETİKETLER : Sayı:966
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN