Bilişim Dünyası Çevreci BT 05 OCAK 2016 / 16:10

Çevre dostu projeksiyon ailesi büyüyor

Casio, yeni nesil lambasız projeksiyon Core serisinde, ürün gamını genişleteceğini duyurdu. Yeni ürün, XJ-V2, Casio cıva lambasız-çevre dostu Core serisinde yakaladığı, uygun fiyat ve  düşük toplam sahip olma maliyeti başarısını, 3000 ANSI lümen değeri  ile daha da parlak hale getiriyor. Casio, lambasız projeksiyonu ürettiği 2010 yılından bu yana hibrit ışık kaynağına sahip projeksiyon pazarında küresel bazda yüzde 87,4 pay elde etti. 2015 yılının başında ise Core serisinin ilk ürünü olan, 2700 ANSI lümen parlaklığına sahip  XJ-V1 piyasaya sürüldü.
Eğitim sektöründen kurumsal firmalara kadar çok geniş bir yelpazede kullanılan, cıvalı lamba içermeyen, toplam sahip olma maliyeti düşük, çevre dostu ve erişilebilir fiyattaki ürüne, 2016 yılının ilk günlerinde XJ-V2 de eklendi. Casio, projeksiyonun optik kısmını tozdan koruyabilmek için cihazın iç yapısını üç blok halinde geliştirerek XJ-V2’deki toz direncini iyileştirdi. Bunlara ek olarak XJ-V2, açıldığı andan itibaren en yüksek parlaklık seviyesine maksimum 5 saniyede ulaşabilmekte. Herhangi bir soğuma zaman aralığına ihtiyaç duymayan projeksiyon, sadece tek tuşa dokunarak kapatıldıktan sonra hemen yeniden açılabiliyor. 
Casio’nun Türkiye Distribütörü Mobit Bilişim’in Dijital Görüntüleme ve Bilgilendirme Sistemleri Pazarlama Müdürü Ahmet Sinan Ekinci de, XJ-V2 ile müşterilerin istediği ve ihtiyacı olan özellikleri sunmaya devam ettiklerini gösterdiklerini vurguladı.
 
ETİKETLER : Casio