Bilişim Dünyası Çevreci BT 21 ŞUBAT 2014 / 11:09

En verimli doğal sermaye Adobe'un

Trucost tarafından, teknoloji endüstrisinde hem ABD, hem de küresel çapta olmak üzere Doğal Sermaye Verimliliği alanında lider olarak gösterildi.Dünya genelinde kurumsal çevre etkisini değerlendirmeye odaklanmış bir danışmanlık firması olan Trucost, 4.600 halka açık şirketi temel alarak, emisyon oranlarını ve dünyadaki doğal kaynakların kullanımını azaltırken gelirlerini başarıyla artıran firmalar hakkında dünya üzerinde yapılan ilk değerlendirmeyi gerçekleştirdi.
Bu kapsamda, Trucost, 19 endüstri kolunda 34 doğal sermaye liderini belirledi. Yapılan değerlendirme sonucunda ise, Adobe, teknoloji endüstrisinin küresel lideri oldu.
Trucost’un Doğal Sermaye Liderleri İndeksi, GreenBiz Grubu tarafından bu yıl 7.ncisi hazırlanan” Yeşil Ticaretin Durumu 2014” raporunda yer aldı.

Konu ile ilgili görüş veren Adobe Kurumsal Sorumluluk Direktörü Michelle Crozier Yates şöyle konuştu: “Adobe olarak, Doğal Sermaye Lideri İndeksi’nin teknoloji endüstrisinde lideri seçilmemiz, faaliyetlerimizin yarattığı çevresel etkinin sorumlu biçimde yönetilmesi yönündeki kararlılığımızın doğrulanması anlamına geliyor. Her iki firmanın da bu alanda sahip oldukları saygınlık göz önüne alındığında, Trucost ve GreenBiz tarafından sürdürülebilirlik konusunda lider olarak kabul edilmemiz bizi onurlandırdı.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics