Bilişim Dünyası Çevreci BT 28 OCAK 2013 / 13:38

Eratel'den mobil enerji istasyonları

Eratel Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri, Orman Genel Müdürlüğü’nün(OGM) kırsal alanda şebekeden bağımsız kullanımı için talep ettiği Mobil Güneş Enerji Sistemlerinin Ar-Ge ve Tasarımını yaparak kurumun kullanıma sundu.

Eratel ile OGM arasında imzalanan sözleşme kapsamında, yangın gözetleme kulelerinin yangın gözetleme kulelerinin haberleşme ve temel yaşam ihtiyaçları için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılamak üzere toplam 18 adet Mobil Fotovoltatik (solar) enerji istasyonu 2012 yılı içerisinde üretilerek OGM'nin kullanımına sunuldu.

En önemli özelliklerinden biri taşınabilir olması olan enerji istasyonlarının  özellikle yaz aylarında orman yangınları ile mücadele için kullanılan ve zorlu doğa koşullarının hakim olduğu yüksek noktalarda, mobil yapısı sayesinde kısa sürede toplanarak römork şekline getirilerek kullanıma sunulabileceği açıklandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN