Bilişim Dünyası Çevreci BT 10 OCAK 2013 / 14:48

Evlat edinin!

Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF)  hem Türkiye hem de dünya çapında doğal yaşamı korumaya yönelik faaliyetleri arasında çevrimiçi olarak bir hayvanı evlat edinebilirsiniz.

[caption id="attachment_30173" align="alignleft" width="280"] Saz Kedisi Yavrusu © Halim Diker / WWF-Türkiye[/caption]

100'ü aşkın ülkede, iklim değişikliği, ormanlar, tatlısular, denizler, türler ve sürdürülebilirlik gibi konularda binlerce koruma projesi yürüten sivil toplum kuruluşu WWF, bağış yoluyla, vahşi yaşamdan çeşitli hayvanları sembolik olarak evlat edindiriyor. Özellikle tehlike altındaki türleri kapsayan bu çalışmada, küçük miktarlar karşılığında ister WWF-Türkiye'ye ülkemizde yaşayan tehlike altındaki türlere, isterseniz de WWF'nin genel organizasyonu vasıtasıyla dünya çapında tehlike altındaki türlere destek olma imkanı veriyor.

Hem kendi adınıza hem de sevdiğiniz birisi için evlat edinebileceğiniz hayvanla ilgili olarak WWF tarafından düzenlenen bir sertifika ile birlikte, türle ilgili çeşitli bilgiler ve hayvanın fotoğrafı kişiye gönderiliyor. Bunun yanında bağış miktarına göre kişiye çeşitli hediye paketleri ve evlat edinilen hayvanın bir model oyuncağı yollanıyor.

Bu sembolik evlat edinme işlemi için, 10 TL karşılığında evlat edinmeyle ilgili kendi düzenlediğiniz bir e-sertifika'ya, 30 TL karşılığında WWF-Türkiye tarafından hazırlanmış bir evlat dinme sertifikasına, 75 TL'lik bir bağış karşılığında ise sertifikayla birlikte türe özel bir peluş oyuncağa sahip olabilirsiniz. Yapılan bağışlar karşılığında ise WWF-Türkiye'nin korumak için özel çalışma yaptığı Saz Kedisi, Yunus, Orfoz ve Deniz Kaplumbağası gibi türleri evlat edinerek bu canlıların nesillerinin tükenmesini engelleyebilirsiniz.

WWF'nin genel organizasyonunda ise 100'ü aşkın canlı türünden istediğiniz bir tanesini çevrimiçi olarak evlat edinebilirsiniz.

WWF-Türkiye'den evlat edinmek için tıklayın.

WWF genel organizasyonundan evlat edinmek için tıklayın

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN