Bilişim Dünyası Çevreci BT 06 HAZİRAN 2014 / 11:48

Karbonsuz işyeri ödülü Atos'un

Atos 4 yıldır kurumsal sorumluluk alanında, çalışanları için cazip bir işyeri oluşturmak, elektronik veri koruması ve karbonsuz bir organizasyon olma alanlarında çizgisini koruyarak bu yılda GRI tarafından A+ notuna layık görüldü. 

Atos, Küresel Raporlama Girişimi (GRI)’nden bir kez daha en yüksek notu aldı. 2013 yılı boyunca Atos'un iş teknolojistleri, özellikle enerji ve kamu hizmetleri, sağlık ve akıllı mobilite alanlarında, daha sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan çözümleri güçlendirmek üzere çalıştı. 2013 yılında gerçekleştirdiği başarıları, Atos'un sürdürülebilir kalkınma konusundaki odağının altını çizdi.

Bunun en büyük örneklerinden biri Atos’un karbon ayak izini yüzde 50 oranında azaltması ve 2015 yılı itibariyle bir bu kadar daha azaltmayı hedeflemesi oldu. Bu başarısı ile Atos, iklim değişikliğine gösterdiği duyarlılık konusunda en kararlı liderler arasında yer aldı. Atos, sunduğu otomatik bilgi yönetimi hizmetleri ile Gartner tarafından, yenilikçilik konusunda devam eden odağının bir kanıtı olarak, Magic Quadrant liderleri arasında konumlandırıldı ve enerji yönetimi çözümleri ile Verdantix tarafından Yeşil Quadrant'ın önde gelenleri arasına dahil edildi. Atos ayrıca Great Place to Work Enstitüsü tarafından Avusturya, Polonya ve Türkiye'de mükemmel iş yeri olarak kabul edildi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN