Bilişim Dünyası Çevreci BT 05 TEMMUZ 2013 / 16:38

Nokia en çevreciler arasında

1974’ten bu yana yaptığı araştırmalarla her yıl dünyanın en iyi markalarını belirleyen Interbrand’ın “En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013” listesinde Nokia 9. sırada yer aldı. Nokia’nın ürettiği telefonların tüm parçaları geri dönüştürülebilir malzemeden üretiliyor ve her bir model “Eco” profil barındırıyor. Bu profile sahip “Eco Hero” cihazlar, en yeşil ürünler olma özelliğini taşıyor.

Nokia’nın yenilikleri arasında enerji verimliliği, akıllı ambalaj kullanımı, kullanıcılarını daha sürdürülebilir bir yaşam biçimi benimsemeye teşvik edecek servisler var. Nokia ürünlerinde biyo-plastik, biyo-boya, geri dönüşümlü metaller ve geri dönüşümlü plastik malzemeler kullanılıyor. Ambalajlarının ebadını yüzde 70 küçülterek ambalaj kullanımını azatan Nokia, lojistik maliyetlerini de düşürdü. Böylece 5 yılda 240 bin ton kağıt tasarrufu sağlanıyor. Nokia ambalajları, yüzde 100 geri dönüşümlü malzemeden üretiliyor. Nokia 100’den fazla ülkede kurduğu 5 bin toplama noktasıyla eski telefonların geri dönüşüme kazandırılmasına da katkıda bulunuyor.

Interbrand’ın “En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013” listesine http://www.interbrand.com/en/best-global-brands/Best-Global-Green-Brands/2013/Best-Global-Green-Brands-2013-Brand-View.aspx adresinden ulaşılabilir.

 
ETİKETLER : Nokia

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics