Bilişim Dünyası Çevreci BT 21 ŞUBAT 2014 / 13:51

Pazarlamada çevre dostu dönem

Çevrimiçi Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, markalara ek bir yatırım maliyetine gerek kalmadan sosyal medya analizi yapma imkânı tanıyor. “Yeşil Ekonomi”, “Yeşil Pazarlama” ve “Yeşil İK” kavramları, çevre bilincinin son yıllarda artmasıyla birlikte hızla yayılıyor. Özellikle yeşil pazarlama trendi, markaların geleneksel pazarlama anlayışını terk ederek, çevre sorumluluğunun ön planda olduğu pazarlama faaliyetleri ve araçları oluşturmalarına yol açıyor.
Türk teknoloji şirketi Proline’ın Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Çevrimiçi Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, markaların pazarlama için ihtiyaç duyduğu rakip analizi ile ürün-kampanya analizlerini yapabilmelerini ve sosyal medya performansını ölçümleyebilmelerini sağlıyor.

2011 yılında kullanıma sunulan MeaMinds, Twitter ve Facebook gibi Türk kullanıcılarının yorum yapmak için en çok tercih ettiği sosyal medya mecralarında paylaşılan içerikleri “olumlu”, “olumsuz” ve “nötr” olarak anlamlandırabiliyor. MeaMinds’ın yeşil pazarlama konusunda markalara sunduğu en önemli avantaj ise ilave bir teknoloji ya da insan gücü yatırımı gerektirmeyen bir bulut çözümü olması.

Türkiye’de yaygınlığı hızla artan yeşil pazarlama ihtiyaçlarına uygun MeaMinds çözümünü sunan Proline, “Yeşil İK” ve “Yeşil Yaka” bilincinin hayata geçirilmesi ve söz konusu kavramlara dair farkındalık oluşturulabilmesi hedefiyle faaliyet gösteren insan kaynakları danışmanlık firması Ekokariyer.net ile işbirliğine giderek, insan kaynakları alanında da yöneticilere analizler sağlayabilmeyi hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics