Dosya Demokrasi ve Bilişim 28 AĞUSTOS 2016 / 10:27

“Demokrasi kodlarımızda var.”

Mikro Yazılım, 15 Temmuz’dan bu yana Türkiye’nin geçmekte olduğu hassas dönemle ilgili olarak, demokrasiden ve Türkiye Cumhuriyeti temel değer ve ilkelerinden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koydu.
Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş, ülkemizin çok hassas bir dönemden geçtiğini, böyle bir dönemde Demokrasinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine özenle sahip çıkılması ve bağlılık gösterilmesi gerektiğini söyledi. Tomuş; “Mikro Yazılım olarak belirtmemiz gerekir ki demokrasi bizim kodlarımızda var. Cumhuriyet’in kurulduğu yıldan bu yana ülkemizde çok şey değişti. Ama, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve demokrasiye olan bağlılığımız, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğuna dair inancımız hiç değişmedi, değişmeyecek. Şimdi daha çok ve daha verimli çalışma zamanı” dedi.
Tomuş, bu tarz süreçlerde ülke ekonomisini etkileyen dinamiklerin de daha fazla önem kazandığına dikkat çekerek, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Bilişim, Telekom, Yazılım sektörlerinin ekonomide kilit sektörler olarak konumlandığını vurguladı. Tomuş; Mikro Yazılım olarak geçen yılki değişim süreci ile birlikte başladıkları yatırımlarına ara vermeden ve yeni dönemde de kesintiye uğratmadan devam edeceklerinin söyledi. Tomuş; “Mikro Yazılım olarak başarılı bir yıl geçirdik. 2015’i %50’nin üzerinde büyüme oranı ile tamamladık. Geçtiğimiz yıl şirketimizin öz kaynaklarına yaptığımız yatırım ve başlattığımız sürdürülebilir değişim süreçleri, bizi ileriye taşıdı. Mikro Yazılım, yapısı gereği sunduğu katma değerli çözümler bir yazılım firmasından öte, hizmet verdiği firmaların büyümesine destek veren bir iş ortağı kimliği taşıyor. 2016 yılında da bu vizyonumuzu sürdürerek, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ekosistemimiz ile birlikte istikrarlı büyümemizi devam ettireceğimize inanıyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics