Dosya Demokrasi ve Bilişim 29 AĞUSTOS 2016 / 10:13

15 Temmuz 2016…

Uzun yıllardır planlanan hain bir plan geçtiğimiz Temmuz ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin şimdiye kadar gördüğü gelmiş geçmiş en kalleş terör örgütü tarafından uygulanmaya çalışıldı. Silahlı kuvvetler, polis teşkilatı, adalet sistemi, eğitim gibi devletin en can alıcı noktalarına yerleşen bu unsurlar devletin de imkanını kullanarak Türkiye Cumhuriyeti’ni devirmeye yönelik bir darbe girişiminde bulundular. Neredeyse yarım yüzyıla yakın bir süredir bu plan üzerinde çalışan hainlerin göz önünde bulundurmadıkları çok önemli bir şey vardı, Türk milletinin bu hain plana pabuç bırakmayacağı ve her bir bireyin kanının son damlasına kadar, canları pahasına kadar buna karşı çıkacaklarıydı. Türk milleti tüm dünyanın hayretle izlediği bir direnişle bu teröristleri büyük bir bozguna uğrattı.
Darbenin yaşandığı gün Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe yer alan şirketler ve bu şirketlerde çalışanlar da canları pahasına karşı durarak bu darbe girişiminin önlenmesinde büyük rol oynadılar. Darbe yaşanırken tüm iletişim sistemleri hiçbir kesintiye uğramadan (hainlerin iletişimi durdurmak için zor kullanmalarına, ölümle tehdit etmelerine ve bu tehditlerini yerine getirmelerine rağmen) çalışmaya devam etti.
Bu hain darbe girişimini durdurmayı başaran tüm vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliyor, bu yolda şehit olanlara Allahtan rahmet diliyor, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.
 
  
ETİKETLER : 1086

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics