Dosya Demokrasi ve Bilişim 29 AĞUSTOS 2016 / 08:38

Telekom sektörü olarak vazifemizi yaptığımız için mutluyuz

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu
 
En büyük etkimiz iletişimin kesintisiz devam etmesini sağlamak oldu. Herkesin bildiği gibi bu tarz acil durumlarda iletişim en büyük önceliğimiz oluyor ve hayati önem taşıyor. Halkımızın demokrasiye sahip çıktığı 15 Temmuz gecesi biz de milletimizin haklı mücadelesinin yanında yer aldık. Hain girişimi planlayanların tankları, jetleri varsa milletimizin de cep telefonları vardı. Eski zihniyetle hareket edip bir televizyon istasyonunu ya da bir santrali ele geçirerek iletişimi kesebileceklerini sananlar yanıldıklarını gördüler.  Turkcell olarak iletişim altyapısını ayakta tutarak müşterilerimizin doğru zamanda, doğru bilgiye erişmesi için kritik bir görevi yerine yetirdik. Başta yurtiçinde olmak üzere yurtdışındaki müşterilerimizin de aldıkları hizmette kesinti yaşanmamasını sağladık. Buna ek olarak kapasitelerimizi artırdık, tüm müşterilerimize ücretsiz mobil internet kotası, konuşma süresi ve SMS gönderimini kapsayan acil durum paketi tanımladık. Alnımızın akıyla çıktığımız bu olayda halkımızın başı dik. Biz de telekom sektörü olarak vazifemizi yaptığımız için mutluyuz.
İletişimde oluşan bu yoğunluktan dolayı acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilk etapta tüm Turkcell’lilere ücretsiz olarak her yöne 150 dakika konuşma, 150 SMS ve 150 MB internet yüklemesi yapıldı. Ücretsiz acil iletişim paketi tanımlanan kitleye yurt dışında bulunan 190 bin Turkcell’li de dahildi. Sürecin devamında müşterilerimizin yeniden ihtiyacı doğdu ve tüm müşterilerimize 1 ay geçerli olmak üzere ücretsiz her yöne 150 dakika, 150 SMS ve artan internet ihtiyaçlarının karşılanması için bu kez 500 MB internet paketi tanımlaması yapıldı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi sektörümüzde de birlik ve beraberlik sağladı. Bu olaylardan hem Türkiye hem de sektör olarak kenetlenerek daha da güçlenerek çıktık. Her zaman söylediğimiz gibi “Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten ülke olması” yolunda sektör olarak birlikte hareket ediyoruz ve edeceğiz.
Sunduğumuz hizmetlere olan taleplerinden müşterilerimizin yaşadığımız süreçten olumsuz etkilenmediğini gözlemliyoruz. Biz de sektörümüzün ve Türkiye’nin geleceğine inanarak yatırımlarımızla birlikte hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde doğabilecek her ihtiyacı karşılamak için yeni paket çalışmaları yapıyoruz. Müşterilerimizin her türlü acil iletişim ihtiyacını ücretsiz karşılayabilmeleri için destek vermeye devam edeceğiz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics